کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
تحقيقات و پژوهش
درباره من
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی:
ورود اعضا
    نام کاربری:
    پسورد:
عضویت در خبرنامه
    عضویت لغو عضویت
نويسنده :م
تاريخ: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۵۲:۰۳

تحقيق پارامترهاي بيروني در انگيزه دانش آموزان (معلم، گروه همسالان، خانواده و محيط آموزشي)

تحقيق پارامترهاي بيروني در انگيزه دانش آموزان (معلم، گروه همسالان، خانواده و محيط آموزشي)

فرمت فايل : doc

حجم : 31

صفحات : 70

گروه : روانشناسي و علوم تربيتي

توضيحات محصول :

بررسي پارامترهاي بيروني در انگيزه دانش آموزان

(معلم، گروه همسالان، خانواده و محيط آموزشي)

بيان مسئله
آيا تا كنون از خود سئوال كرده ايد كه چرا بعضي از كودكان انگيزش پيشرفت سطح بالايي دارند و در رقابت با ديگران براي كسب موفقيت به سختي تلاش مي كنند در حالي كه عده اي ديگر انگيزه چنداني براي پيشرفت ندارند و براي كسب موفقيت از خود تلاش نشان نمي دهند. چه عواملي بر انگيزش پيشرفت كودكانمان تأثير مثبت و منفي بر جاي مي گذارد؟
...
ارتباطهاي دانش آموز- معلم
آموزش بدون ارتباط بي معناست. يكي از ابتدايي ترين و مهم ترين وظايف معلمان يادگيري نحوه ارتباط با دانش آموزان است. ارتباط دانش آموز-معلم تحت تأثير عواطف، احترام و اطمينان دو طرفه بايد باشد و نه تنها باعث افزايش سطوح انگيزش تحصيلي مي شود بلكه به دانش آموزان كمك مي كند تا از وابستگي به معلم دوري مي كنند.
نخستين هدف معلمان در كلاس بايد ايجاد يك رابطه مثبت، دوستانه و حمايت كننده با دانش آموزان باشد. بديهي است اين هدف به طرق مختلف در تعاملات روزانه، هفتگي و ماهانه در مدرسه انجام مي گيرد، اما نخستين روزهاي آشنائي و ورود دانش آموزان به مدرسه از اهميت خاصي برخوردار است. در ذهن دانش آموزان نيز، همانند ديگر انسانها در اولين برخورد اشخاص برداشت نسبتا پايداري به وجود مي آيد.
...

فهرست مطالب:
بيان مسئله
مفهوم انگيزش:
انگيزش بيروني:
مباني نظري:
نظريه تقويت:
نظريه دسي :
نظريه مزلو:
ارائه راهكارهايي براي به حداقل رساندن پيامدهاي منفي انگيزش بيروني:
معلم- انگيزش
ارتباطهاي دانش آموز- معلم
اجتناب از شوخي با دانش آموزان:
اجتناب از آموزش تبعيض آميز مبتني بر تعصبات غير منطقي:
اجتناب از ايجاد پيوندهاي وابسته با دانش آموزان:
جهت دهي مجدد اسنادهاي موفقيت و شكست دانش آموزان:
خانواده- انگيزش
همكاري والدين با معلم
گروه همسالان-انگيزش:
راهكارهايي جهت تقويت رفتار يادگيري در گروه ها در جدل زير آمده است:
محيط آموزشي(مدرسه-كلاس)-انگيزش
خلاصه و نتيجه گيري
نوع تحقيق:
منابع

قيمت محصول : 8500 تومان

دانلود
موضوع: ,
برچسب‌ها: تحقيق پارامترهاي بيروني در انگيزه دانش آموزان (معلم، گروه همسالان، خانواده و محيط آموزشي) تحقيق پارامترهاي بيروني در انگيزه دانش آموزان (معلم، گروه همسالان، خانواده و محيط آموزشي) فرمت فايل : doc حجم : 31 صفحات : 70 گروه : روانشناسي و علوم تربيتي توضيحات محصول : بررسي پارامترهاي بيروني در انگيزه دانش آموزان (معلم، گروه همسالان، خانواده و محيط آموزشي) بيان مسئله آيا تا كنون از خود سئوال كرده ايد كه چرا بعضي از كودكان انگيزش پيشرفت سطح بالايي دارند و در رقابت با ديگران براي كسب موفقيت به سختي تلاش مي كنند در حالي كه عده اي ديگر انگيزه چنداني براي پيشرفت ندارند و براي كسب موفقيت از خود تلاش نشان نمي دهند. چه عواملي بر انگيزش پيشرفت كودكانمان تأثير مثبت و منفي بر جاي مي گذارد؟ ... ارتباطهاي دانش آموز- معلم آموزش بدون ارتباط بي معناست. يكي از ابتدايي ترين و مهم ترين وظايف معلمان يادگيري نحوه ارتباط با دانش آموزان است. ارتباط دانش آموز-معلم تحت تأثير عواطف، احترام و اطمينان دو طرفه بايد باشد و نه تنها باعث افزايش سطوح انگيزش تحصيلي مي شود بلكه به دانش آموزان كمك مي كند تا از وابستگي به معلم دوري مي كنند. نخستين هدف معلمان در كلاس بايد ايجاد يك رابطه مثبت، دوستانه و حمايت كننده با دانش آموزان باشد. بديهي است اين هدف به طرق مختلف در تعاملات روزانه، هفتگي و ماهانه در مدرسه انجام مي گيرد، اما نخستين روزهاي آشنائي و ورود دانش آموزان به مدرسه از اهميت خاصي برخوردار است. در ذهن دانش آموزان نيز، همانند ديگر انسانها در اولين برخورد اشخاص برداشت نسبتا پايداري به وجود مي آيد. ... فهرست مطالب: بيان مسئله مفهوم انگيزش: انگيزش بيروني: مباني نظري: نظريه تقويت: نظريه دسي : نظريه مزلو: ارائه راهكارهايي براي به حداقل رساندن پيامدهاي منفي انگيزش بيروني: معلم- انگيزش ارتباطهاي دانش آموز- معلم اجتناب از شوخي با دانش آموزان: اجتناب از آموزش تبعيض آميز مبتني بر تعصبات غير منطقي: اجتناب از ايجاد پيوندهاي وابسته با دانش آموزان: جهت دهي مجدد اسنادهاي موفقيت و شكست دانش آموزان: خانواده- انگيزش همكاري والدين با معلم گروه همسالان-انگيزش: راهكارهايي جهت تقويت رفتار يادگيري در گروه ها در جدل زير آمده است: محيط آموزشي(مدرسه-كلاس)-انگيزش خلاصه و نتيجه گيري نوع تحقيق: منابع قيمت محصول : 8500 تومان دانلود،

نويسنده :م
تاريخ: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۲۷:۱۷

مباني نظري سيستم هاي اطلاعاتي مديريت

مباني نظري سيستم هاي اطلاعاتي مديريت

فرمت فايل : docx

حجم : 82

صفحات : 43

گروه : مباني و پيشينه نظري

توضيحات محصول :

مباني نظري سيستم هاي اطلاعاتي مديريت

در 43 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت docx

توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)

همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه

توضيحات نظري كامل در مورد متغير

پيشينه داخلي

و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه

رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب

منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

نوع فايل:  WORD و قابل ويرايش با فرمت docx

قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه

سيستم­هاي اطلاعاتي

امروزه سيستم­هاي اطلاعاتي به عنوان يكي از فناوري­هاي نوين بشري نه تنها خودش دستخوش تغييراتي شده است، بلكه به سرعت در حال تاثيرگذاري بر روي تمام سازمان­هاست. فناوري اطلاعات در واقع نوعي فناوري فراگير است و ويژگي­ منحصر به­فرد آن، شمول و نياز ضروري به آن است. دامنه تغييرات ناشي از اين پديده، بسيار متنوع است و از جانشيني اطلاعات به جاي انرژي يا نيروي كار انساني در بخش توليد صنعتي تا تغيير در بخش دروني خدمات، از خدمات پرسنلي گرفته تا خدمات اجتماعي و سيستم­هاي توزيع را در بر مي­گيرد (صرافي­زاده و پناهي، 1384، ص 52).

سيستم­هاي اطلاعاتي به مجموعه­اي از اجزاي مرتبط با هم گفته مي­شود كه اطلاعات را به منظور حمايت از تصميم­گيري و كنترل در يك سازمان جمع­آوري، پردازش، ذخيره و توزيع مي­كنند(جانكوفسكي[1]، 2009). نگرش سيستمي به جهت جامعيت بالقوه، به يكپارچگي و هماهنگي اطلاعات موجود در سازمان كشيده مي­شود و عالي­ترين نمود نگرش سيستمي به سازمان­ها، به استقرار سيستم­هاي اطلاعات مديريت منجر مي­شود. همان­طور كه بيان شد، اين سيستم­ها كه گردآوري و سازماندهي داده­ها و توليد اطلاعات و انتقال آن را به مديران به انجام مي­رسانند، همچون ناظري  مقتدر در تمامي سطوح سازمان­ها حضور يافته و حيطه معرفتي مدير را توسعه داده و بينش وي را براي اتخاذ تصميمات صحيح مهيا مي­سازد (طالقاني، 1382، ص 2). به علت گستردگي و پيچيدگي موجود در سيستم­ها، مديران اطلاعات و متخصصان اطلاعاتي به سيستم­هاي اطلاعاتي يعني سيستم­هايي كه به كمك ابزارهاي رايانه­اي و فنآوري اطلاعات به گرد­آوري اطلاعات و پردازش سيستم­ها مي­پردازند، روي آورده­اند. البته سيستم­هاي اطلاعاتي به آن نقطه نرسيده­اند كه بتوانند فكر كنند، برنامه­ريزي كنند و به چگونگي تغييرات واكنش دهند. هنوز چندين اتاق براي افراد كه  اين سيستم­ها را اداره مي­كنند وجود دارد. بايد توجه داشت كه فقط يك اقليت كوچكي از اين افراد عملاً سيستم­هاي رايانه­اي  يا سيستم­هاي فن آوري اطلاعات را طراحي مي­كنند. تعداد زيادي از اين افراد كاربر نهايي هستند مانند مديران، كاركنان اداري و ديگران كه از رايانه در زمينه­هاي شغلي خود استفاده مي­كنند (فولي و همكاران[2]، 1998، ص 23).

انبوه اطلاعاتي كه در پايگاه­هاي داده شركت­ها ذخيره مي­شود اكثراً آنقدر زياد هستند كه براي مديران، بي معني (و غير قبل استفاده) مي­شوند. اين آنارشي  هرج و مرج در حجم انبوه اطلاعات نياز به يك سيستم اطلاعاتي براي رده بندي و تقسيم­بندي آن براي استفاده هر چه بيشتر از آن مي­باشد. سيستم­هاي اطلاعاتي ريشه در تصاوير غارها دارند و اعضاي يك قبيله با استفاده از اين سيستم­هاي بسيار اوليه داد و ستد هاي خود را انجام مي­دادند. وقتي ميزان دادوستدها اندك و تعداد افرادي كه با يكديگر ارتباط برقرار مي­كنند انگشت شمار باشد مي­توان كارها را با استفاده از اين سيستم­ها انجام داد، اما چنانچه ميزان معاملات افزايش پيدا كند و افراد بيشتري نيز در اين فعاليت­ها در گير شوند، سيستم­هاي مورد استفاده بايد به مراتب پيشرفته­تر باشد ( بهان و همكاران، 1377، ص 6).

بايد توجه داشت كه سيستم­هاي اطلاعاتي با مديريت اطلاعات تفاوت دارند، بطوريكه سيستم­هاي اطلاعاتي در خدمت مديريت اطلاعات تحت عنوان سيستم­هاي اطلاعات مديريت قرار گرفته و از آن استفاده مي­كند (واتسون و همكاران[3]، 2010). سيستم­هاي اطلاعاتي به معني گردآوري، ذخيره، پردازش، پردازش اشاعه و استفاده از اطلاعات است اين مساله به نرم افزار و يا سخت­ افزار محدود نمي­شود بلكه اهميت انسان و هدفهايش را در استفاده از فن­آوري، ارزش­ها و معيار­هايي كه در اين انتخاب به كار مي­رود را در نظر دارد. همچنين ارزيابي نهايي از اينكه اين ابزار وسيله­اي براي رسيدن به هدف­هايش بوده­ اند يا خير را در برمي­گيرد. در صورتي كه هدف از مديريت اطلاعات ارتقاي كارآيي سازمان از طريق تقويت توانايي­هاي آن براي برآورد نيازهاي دروني و بروني آن در يك وضعيت فعال و پويا، تثبيت شده است. ....


1-Jankowski

[2]-Foley et al

2- Watson et al

...

سيستم­هاي اطلاعاتي مديران را قادر مي­سازد تا با سازمان، محيط و يكديگر ارتباط بيشتر و بهتري برقرار نمايند. فايده­هايي كه اين سيستم­ها براي فرايند مديريت دارند، به شرح زير مي­باشد:

1.  مشاركت بيشتر در تصميم گيري

مديران براي ايجاد ارتباط بين خود بايد مقداري وقت و نيرو صرف كنند. با استفاده از سيستم­هاي پيشرفته اطلاعاتي، مي­توان مقدار وقتي كه در اين راه صرف مي­نمايند يا تلاشي كه آنان در اين باره  مي­كنند، كاهش داد به ويژه زماني كه مديران از نظر فيزيكي در فاصله دور از هم قرار دارند. براي مثال كسي كه مي­خواست محصول جديدي را توليد و عرضه نمايد يك پيام الكترونيكي در رابطه با ويژگي محصول جديدي را كه مي­خواست توليد و عرضه نمايد، فرستاد و در رابطه با آن از افراد مختلف نظر خواهي كرد. او بيش از 150 پيشنهاد از هر گوشه از جهان دريافت كرد، كه تقريباً همه آن­ها از كساني بودند كه با وي هيچ آشنايي نداشتند. گذشته از اين، نتيجه تحقيقات نشان مي­دهد كه سيستم­هاي پيشرفته اطلاعاتي باعث مي­شود كه تماس­هاي بين مديران رده بالا و پايين سازمان افزايش يابد. مديران رده مياني سازماني مي­توانند به صورتي مستقيم با مدير تماس بگيرند، و يك معاون مي­تواند به صورت مستقيم با مهندس يك طرح بر قرار نمايد. در يكي از بزرگ­ترين خرده فروشي­هاي دنيا كه انواع شيريني و شكلات توليد و عرضه مي­كند، كاركنان واحد­ها و شاخه­هاي مختلف سازمان با استفاده از سيستم ارتباط الكترونيكي به صورتي مستقيم با مدير عامل تماس مي­گيرند و ديدگاه­هاي خود را درباره محصولات شركت رقيب و واكنش مشتريان به اطلاع وي مي­رسانند. شركت زيراكس توانست با استفاده از اين سيستم، مشاركت مديران ارشد را در تصميم گيري­ها از پانزده نفر به حدود يكصد نفر برساند.

2.  افزايش سرعت در تصميم گيري

استفاده از سيستم­هاي اطلاعاتي باعث مي­شود كه زمان و وقت كمتري صرف مسائل مربوط به تصميم­گيري شود، تكرار پيام­ها كاهش يابد و گروه­هاي ذي نفع مي­توانند به­صورت مستقيم با يكدگير تماس برقرار­كنند. براي مثال، شركت زيراكس توانست زمان جلسه يا گردهمايي را (بااستفاده از سيستم كامپيوتري جديد) كاهش دهد. پيش از تشكيل جلسه هيچ لازم نيست كه نوشته يا كاغذي بين افراد و دواير رد و بدل شود. هر واحدي طرح خود را به صورت پيام الكترونيكي، پنج روز پيش از تشكيل جلسه، ارائه مي­دهد و هر يك از مديران عالي اجرايي آن را مطالعه مي­كنند. زمان جلسه كوتاه است زيرا هر يك از آنها پيش از آن به حد كافي، براي مساله مورد نظر وقت صرف كرده­اند. ...

...

 

5. پيشينه پژوهش

در اين بخش پيشينه پژوهش­هاي ايراني و خارجي موجود در زمينه سيستم­هاي اطلاعاتي و قابليت­هاي سازماني به ترتيب سال بررسي شده است.

2-5-1. پيشينه خارجي

چن[1] (2012)، به بررسي هم افزايي منابع فناوري اطلاعات در قابليت­هاي سازماني و عملكرد سازماني پرداخت و نتيجه گرفت كه سرمايه گذاري در فناوري­هايي چون سيستم­هاي اطلاعات، بر عملكرد شركت، قابليت­هاي سازمان و مزيت رقابتي شركت تاثيرگذار هستند. او از ديدگاه منبع محور به اين موضوع پرداخته است و بيان كرده است كه اين قابليت­هاي نقش مهمي در بكارگيري استراتژي­هاي كسب و كار دارد كه در نيازهاي مشتريان منعكس مي­شود.

پارك و همكارانش[2] (2012)، در پژوهششان با عنوان قابليت­هاي سازماني و ادغام فناوري اطلاعات براي دستيابي به مزيت رقابتي بيان كردند كه در جامعه متلاطم امروزي، ادغام شبكه­هاي اطلاعاتي با استفاده از قابليت­هاي سازماني بين شركت­ها، باعث مي­شود تا نزيت­هاي رقابتي در بازار جهاني براي آن شركت­ها ايجاد شود.

گويال[3] (2011)، در پژوهش خود با عنوان رويكردهاي توسعه سيستم­هاي اطلاعاتي، بيان كرده است كه سيستم­هاي اطلاعاتي در مقياس بزرگ جهاني توسط كسب و كارهاي كوچك و متوسط گسترش يافته اند اما بسياري از كسب و كارها منابع كافي براي برقراري استانداردهاي توسعه اين سيستم­ها در اختيار ندارند.

هانگ و همكاران[4]  (2010)، در پژوهش خود به بررسي چگونگي ايجاد قابليت­هاي سازمان از طريق همراستا كردن فرآيندها و ايجاد فربهنگ يادگيري سازماني در شركت­هاي تايواني پرداختند و نتيجه گرفتند كه فرهنگ يادگيري سازماني از طريق قابليت­هاي سازماني بر عملكرد سازمان تاثير مي­گذارد و همچنين همراستا كردن فرآيندها بطور مستقيم و غير مستقيم بر عملكرد نيز تاثيرگذار هستند.

انگري و ميگيرو[5] (2010)، در پژوهششان با عنوان انطباق تكنولوژي­هاي سيستم ارتباطي و اطلاعاتي در كسب و كارهاي كوچك و متوسط، نتيجه گرفتند كه پذيريفتن اين سيستم­ها براي افزايش رقابت­پذير بودنشان، ضروري است. علاوه بر اين، استفاده از اينگونه سيستم­ها در كسب و كارهاي كوچك و متوسط، دسترسي به بازارهاي بين المللي را براي آن­ها تسهيل مي­نمايد.

 


1 - Chen

[2]-Park et al

[3]-Goyal

4 -Hung et al

5 -Ongori & Migiro

...

قيمت محصول : 16200 تومان

دانلود
برچسب

مباني نظري و پيشينه پژوهش سيستم هاي اطلاعاتي مديريت

موضوع: ,
برچسب‌ها: مباني نظري سيستم هاي اطلاعاتي مديريت مباني نظري سيستم هاي اطلاعاتي مديريت فرمت فايل : docx حجم : 82 صفحات : 43 گروه : مباني و پيشينه نظري توضيحات محصول : مباني نظري سيستم هاي اطلاعاتي مديريت در 43 صفحه ورد قابل ويرايش با فرمت docx توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش) همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه توضيحات نظري كامل در مورد متغير پيشينه داخلي و خارجي در مورد متغير مربوطه و متغيرهاي مشابه رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA) نوع فايل: WORD و قابل ويرايش با فرمت docx قسمتي از متن مباني نظري و پيشينه سيستم­هاي اطلاعاتي امروزه سيستم­هاي اطلاعاتي به عنوان يكي از فناوري­هاي نوين بشري نه تنها خودش دستخوش تغييراتي شده است، بلكه به سرعت در حال تاثيرگذاري بر روي تمام سازمان­هاست. فناوري اطلاعات در واقع نوعي فناوري فراگير است و ويژگي­ منحصر به­فرد آن، شمول و نياز ضروري به آن است. دامنه تغييرات ناشي از اين پديده، بسيار متنوع است و از جانشيني اطلاعات به جاي انرژي يا نيروي كار انساني در بخش توليد صنعتي تا تغيير در بخش دروني خدمات، از خدمات پرسنلي گرفته تا خدمات اجتماعي و سيستم­هاي توزيع را در بر مي­گيرد (صرافي­زاده و پناهي، 1384، ص 52). سيستم­هاي اطلاعاتي به مجموعه­اي از اجزاي مرتبط با هم گفته مي­شود كه اطلاعات را به منظور حمايت از تصميم­گيري و كنترل در يك سازمان جمع­آوري، پردازش، ذخيره و توزيع مي­كنند(جانكوفسكي[1]، 2009). نگرش سيستمي به جهت جامعيت بالقوه، به يكپارچگي و هماهنگي اطلاعات موجود در سازمان كشيده مي­شود و عالي­ترين نمود نگرش سيستمي به سازمان­ها، به استقرار سيستم­هاي اطلاعات مديريت منجر مي­شود. همان­طور كه بيان شد، اين سيستم­ها كه گردآوري و سازماندهي داده­ها و توليد اطلاعات و انتقال آن را به مديران به انجام مي­رسانند، همچون ناظري مقتدر در تمامي سطوح سازمان­ها حضور يافته و حيطه معرفتي مدير را توسعه داده و بينش وي را براي اتخاذ تصميمات صحيح مهيا مي­سازد (طالقاني، 1382، ص 2). به علت گستردگي و پيچيدگي موجود در سيستم­ها، مديران اطلاعات و متخصصان اطلاعاتي به سيستم­هاي اطلاعاتي يعني سيستم­هايي كه به كمك ابزارهاي رايانه­اي و فنآوري اطلاعات به گرد­آوري اطلاعات و پردازش سيستم­ها مي­پردازند، روي آورده­اند. البته سيستم­هاي اطلاعاتي به آن نقطه نرسيده­اند كه بتوانند فكر كنند، برنامه­ريزي كنند و به چگونگي تغييرات واكنش دهند. هنوز چندين اتاق براي افراد كه اين سيستم­ها را اداره مي­كنند وجود دارد. بايد توجه داشت كه فقط يك اقليت كوچكي از اين افراد عملاً سيستم­هاي رايانه­اي يا سيستم­هاي فن آوري اطلاعات را طراحي مي­كنند. تعداد زيادي از اين افراد كاربر نهايي هستند مانند مديران، كاركنان اداري و ديگران كه از رايانه در زمينه­هاي شغلي خود استفاده مي­كنند (فولي و همكاران[2]، 1998، ص 23). انبوه اطلاعاتي كه در پايگاه­هاي داده شركت­ها ذخيره مي­شود اكثراً آنقدر زياد هستند كه براي مديران، بي معني (و غير قبل استفاده) مي­شوند. اين آنارشي هرج و مرج در حجم انبوه اطلاعات نياز به يك سيستم اطلاعاتي براي رده بندي و تقسيم­بندي آن براي استفاده هر چه بيشتر از آن مي­باشد. سيستم­هاي اطلاعاتي ريشه در تصاوير غارها دارند و اعضاي يك قبيله با استفاده از اين سيستم­هاي بسيار اوليه داد و ستد هاي خود را انجام مي­دادند. وقتي ميزان دادوستدها اندك و تعداد افرادي كه با يكديگر ارتباط برقرار مي­كنند انگشت شمار باشد مي­توان كارها را با استفاده از اين سيستم­ها انجام داد، اما چنانچه ميزان معاملات افزايش پيدا كند و افراد بيشتري نيز در اين فعاليت­ها در گير شوند، سيستم­هاي مورد استفاده بايد به مراتب پيشرفته­تر باشد ( بهان و همكاران، 1377، ص 6). بايد توجه داشت كه سيستم­هاي اطلاعاتي با مديريت اطلاعات تفاوت دارند، بطوريكه سيستم­هاي اطلاعاتي در خدمت مديريت اطلاعات تحت عنوان سيستم­هاي اطلاعات مديريت قرار گرفته و از آن استفاده مي­كند (واتسون و همكاران[3]، 2010). سيستم­هاي اطلاعاتي به معني گردآوري، ذخيره، پردازش، پردازش اشاعه و استفاده از اطلاعات است اين مساله به نرم افزار و يا سخت­ افزار محدود نمي­شود بلكه اهميت انسان و هدفهايش را در استفاده از فن­آوري، ارزش­ها و معيار­هايي كه در اين انتخاب به كار مي­رود را در نظر دارد. همچنين ارزيابي نهايي از اينكه اين ابزار وسيله­اي براي رسيدن به هدف­هايش بوده­ اند يا خير را در برمي­گيرد. در صورتي كه هدف از مديريت اطلاعات ارتقاي كارآيي سازمان از طريق تقويت توانايي­هاي آن براي برآورد نيازهاي دروني و بروني آن در يك وضعيت فعال و پويا، تثبيت شده است. .... 1-Jankowski [2]-Foley et al 2- Watson et al ... سيستم­هاي اطلاعاتي مديران را قادر مي­سازد تا با سازمان، محيط و يكديگر ارتباط بيشتر و بهتري برقرار نمايند. فايده­هايي كه اين سيستم­ها براي فرايند مديريت دارند، به شرح زير مي­باشد: 1. مشاركت بيشتر در تصميم گيري مديران براي ايجاد ارتباط بين خود بايد مقداري وقت و نيرو صرف كنند. با استفاده از سيستم­هاي پيشرفته اطلاعاتي، مي­توان مقدار وقتي كه در اين راه صرف مي­نمايند يا تلاشي كه آنان در اين باره مي­كنند، كاهش داد به ويژه زماني كه مديران از نظر فيزيكي در فاصله دور از هم قرار دارند. براي مثال كسي كه مي­خواست محصول جديدي را توليد و عرضه نمايد يك پيام الكترونيكي در رابطه با ويژگي محصول جديدي را كه مي­خواست توليد و عرضه نمايد، فرستاد و در رابطه با آن از افراد مختلف نظر خواهي كرد. او بيش از 150 پيشنهاد از هر گوشه از جهان دريافت كرد، كه تقريباً همه آن­ها از كساني بودند كه با وي هيچ آشنايي نداشتند. گذشته از اين، نتيجه تحقيقات نشان مي­دهد كه سيستم­هاي پيشرفته اطلاعاتي باعث مي­شود كه تماس­هاي بين مديران رده بالا و پايين سازمان افزايش يابد. مديران رده مياني سازماني مي­توانند به صورتي مستقيم با مدير تماس بگيرند، و يك معاون مي­تواند به صورت مستقيم با مهندس يك طرح بر قرار نمايد. در يكي از بزرگ­ترين خرده فروشي­هاي دنيا كه انواع شيريني و شكلات توليد و عرضه مي­كند، كاركنان واحد­ها و شاخه­هاي مختلف سازمان با استفاده از سيستم ارتباط الكترونيكي به صورتي مستقيم با مدير عامل تماس مي­گيرند و ديدگاه­هاي خود را درباره محصولات شركت رقيب و واكنش مشتريان به اطلاع وي مي­رسانند. شركت زيراكس توانست با استفاده از اين سيستم، مشاركت مديران ارشد را در تصميم گيري­ها از پانزده نفر به حدود يكصد نفر برساند. 2. افزايش سرعت در تصميم گيري استفاده از سيستم­هاي اطلاعاتي باعث مي­شود كه زمان و وقت كمتري صرف مسائل مربوط به تصميم­گيري شود، تكرار پيام­ها كاهش يابد و گروه­هاي ذي نفع مي­توانند به­صورت مستقيم با يكدگير تماس برقرار­كنند. براي مثال، شركت زيراكس توانست زمان جلسه يا گردهمايي را (بااستفاده از سيستم كامپيوتري جديد) كاهش دهد. پيش از تشكيل جلسه هيچ لازم نيست كه نوشته يا كاغذي بين افراد و دواير رد و بدل شود. هر واحدي طرح خود را به صورت پيام الكترونيكي، پنج روز پيش از تشكيل جلسه، ارائه مي­دهد و هر يك از مديران عالي اجرايي آن را مطالعه مي­كنند. زمان جلسه كوتاه است زيرا هر يك از آنها پيش از آن به حد كافي، براي مساله مورد نظر وقت صرف كرده­اند. ... ... 5. پيشينه پژوهش در اين بخش پيشينه پژوهش­هاي ايراني و خارجي موجود در زمينه سيستم­هاي اطلاعاتي و قابليت­هاي سازماني به ترتيب سال بررسي شده است. 2-5-1. پيشينه خارجي چن[1] (2012)، به بررسي هم افزايي منابع فناوري اطلاعات در قابليت­هاي سازماني و عملكرد سازماني پرداخت و نتيجه گرفت كه سرمايه گذاري در فناوري­هايي چون سيستم­هاي اطلاعات، بر عملكرد شركت، قابليت­هاي سازمان و مزيت رقابتي شركت تاثيرگذار هستند. او از ديدگاه منبع محور به اين موضوع پرداخته است و بيان كرده است كه اين قابليت­هاي نقش مهمي در بكارگيري استراتژي­هاي كسب و كار دارد كه در نيازهاي مشتريان منعكس مي­شود. پارك و همكارانش[2] (2012)، در پژوهششان با عنوان قابليت­هاي سازماني و ادغام فناوري اطلاعات براي دستيابي به مزيت رقابتي بيان كردند كه در جامعه متلاطم امروزي، ادغام شبكه­هاي اطلاعاتي با استفاده از قابليت­هاي سازماني بين شركت­ها، باعث مي­شود تا نزيت­هاي رقابتي در بازار جهاني براي آن شركت­ها ايجاد شود. گويال[3] (2011)، در پژوهش خود با عنوان رويكردهاي توسعه سيستم­هاي اطلاعاتي، بيان كرده است كه سيستم­هاي اطلاعاتي در مقياس بزرگ جهاني توسط كسب و كارهاي كوچك و متوسط گسترش يافته اند اما بسياري از كسب و كارها منابع كافي براي برقراري استانداردهاي توسعه اين سيستم­ها در اختيار ندارند. هانگ و همكاران[4] (2010)، در پژوهش خود به بررسي چگونگي ايجاد قابليت­هاي سازمان از طريق همراستا كردن فرآيندها و ايجاد فربهنگ يادگيري سازماني در شركت­هاي تايواني پرداختند و نتيجه گرفتند كه فرهنگ يادگيري سازماني از طريق قابليت­هاي سازماني بر عملكرد سازمان تاثير مي­گذارد و همچنين همراستا كردن فرآيندها بطور مستقيم و غير مستقيم بر عملكرد نيز تاثيرگذار هستند. انگري و ميگيرو[5] (2010)، در پژوهششان با عنوان انطباق تكنولوژي­هاي سيستم ارتباطي و اطلاعاتي در كسب و كارهاي كوچك و متوسط، نتيجه گرفتند كه پذيريفتن اين سيستم­ها براي افزايش رقابت­پذير بودنشان، ضروري است. علاوه بر اين، استفاده از اينگونه سيستم­ها در كسب و كارهاي كوچك و متوسط، دسترسي به بازارهاي بين المللي را براي آن­ها تسهيل مي­نمايد. 1 - Chen [2]-Park et al [3]-Goyal 4 -Hung et al 5 -Ongori & Migiro ... قيمت محصول : 16200 تومان دانلود برچسب مباني نظري و پيشينه پژوهش سيستم هاي اطلاعاتي مديريت،

نويسنده :م
تاريخ: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۲:۵۶
پرسشنامه سواد سلامت ايرانيان(18 تا 65 سال)

پرسشنامه سواد سلامت ايرانيانمقالات مرتبط

دانلود پرسشنامه سواد سلامت ايرانيان(18 تا 65 سال)

سواد سلامت ايرانيان دانلود پرسشنامه سواد سلامت ايرانيان دكتر منتظري پرسشنامه سواد سلامت سواد سلامت پرسشنامه سنجش سواد سلامت جمعيت شهري ايران دانلود رايگان پرسشنامه سواد سلامت (Health L iteracy for Iranian Adults (HELI
دسته بندي پرسشنامه
فرمت فايل docx
حجم فايل 11976 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 335

سواد سلامت ظرفيتي فردي و اجتماعي براي دسترسي، فهم و ارزيابي اطلاعات و خدمات سلامت و بهره مندي بهينه از ان براي ارتقاي سلامت است.
اين فايل حاوي پرسشنامه 33 سواله مناسب براي سنين 18 تا 65 سال همراه با تفسير نتايج و رفرنس به علاوه مقالات مرتبط ميباشد كه ليست مقالات در زير عنوان شده است.

مقالات مرتبط:
سواد اطلاعاتي
وضعيت آگاهي و سواد سلامت بيماران ديابتي
بررسي سواد سلامت زنان باردار زير پوشش مراكز بهداشتي درماني دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي
طراحي و روان سنجي ابزار سنجش سواد سلامت جمعيت شهري ايران
سواد سلامت و حاملگي
سواد سلامت در دانشحويان
سواد سلامت در 5 استان كشور و عوامل مؤثر بر آن
رابطه سواد سلامت با وضعيت سلامت عمومي و رفتارهاي بهداشتي در سالمندان شهر اصفهان
سواد رايانه اي و اطلاعاتي دانشجويان پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اروميه
سواد بهداشتي و بحثي پيرامون ان در حوزه بهداشت و آموزش
نقش سواد فناوري اطلاعات در سلامت فردي(ديدگاه بيماران)
....
روايي و پايايي انجام شده
5 گويه
داراي رفرنس
داراي تفسير نتايج

دانلود پرسشنامه سواد سلامت ايرانيان(18 تا 65 سال)

موضوع: ,
برچسب‌ها: پرسشنامه سواد سلامت ايرانيان(18 تا 65 سال) پرسشنامه سواد سلامت ايرانيانمقالات مرتبط دسته بندي پرسشنامه فرمت فايل docx حجم فايل 11976 كيلو بايت تعداد صفحات فايل 335 سواد سلامت ظرفيتي فردي و اجتماعي براي دسترسي، فهم و ارزيابي اطلاعات و خدمات سلامت و بهره مندي بهينه از ان براي ارتقاي سلامت است. اين فايل حاوي پرسشنامه 33 سواله مناسب براي سنين 18 تا 65 سال همراه با تفسير نتايج و رفرنس به علاوه مقالات مرتبط ميباشد كه ليست مقالات در زير عنوان شده است. مقالات مرتبط: سواد اطلاعاتي وضعيت آگاهي و سواد سلامت بيماران ديابتي بررسي سواد سلامت زنان باردار زير پوشش مراكز بهداشتي درماني دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي طراحي و روان سنجي ابزار سنجش سواد سلامت جمعيت شهري ايران سواد سلامت و حاملگي سواد سلامت در دانشحويان سواد سلامت در 5 استان كشور و عوامل مؤثر بر آن رابطه سواد سلامت با وضعيت سلامت عمومي و رفتارهاي بهداشتي در سالمندان شهر اصفهان سواد رايانه اي و اطلاعاتي دانشجويان پزشكي دانشگاه علوم پزشكي اروميه سواد بهداشتي و بحثي پيرامون ان در حوزه بهداشت و آموزش نقش سواد فناوري اطلاعات در سلامت فردي(ديدگاه بيماران) .... روايي و پايايي انجام شده 5 گويه داراي رفرنس داراي تفسير نتايج،

نويسنده :م
تاريخ: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۰۶:۵۱

پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه

پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه

فرمت فايل : doc

حجم : 1718

صفحات : 85

گروه : كشاورزي

توضيحات محصول :

پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه

چكيده:

كرم غوزه‌ي پنبهHelicoverpa armigera (Hübner)  يكي از مهم‌ترين آفات اقتصادي محصولات مختلف كشاورزي با گستره‌ي جغرافيايي وسيع مي‏باشد. تأثير رقم‌هاي مختلف لوبيا از جمله لوبيا سفيد (رقم‌هاي پاك، دانشكده و شكوفا)، لوبيا چيتي (رقم تلاش) و لوبيا قرمز (رقم‌هاي اختر، صياد و ناز) روي برخي پارامترهاي زيستي armigera .H تحت شرايط آزمايشگاهي (دماي 1±25 درجه سلسيوس، رطوبت نسبي 5±65 درصد و دوره‏ي نوري 16 ساعت روشنايي و 8 ساعت تاريكي) و فعاليت برخي از آنزيم‏هاي گوارشي لاروهاي سن چهارم و پنجم اين آفت تحت شرايط مزرعه‏اي مطالعه شد. طبق نتايج به دست آمده، طولاني‌ترين دوره‌ي لاروي و دوره‌ي رشدي قبل از بلوغ armigera .H مربوط به رقم اختر (به ترتيب 716/0±88/19 و 896/0±58/37 روز) و كوتاه‌ترين اين دوره‌ها مربوط به رقم پاك (به ترتيب 323/0±13/14 و 419/0±81/31 روز) بود. بيشترين باروري روزانه روي رقم ناز (3/11±54/126 تخم) و كم‌ترين ميزان آن روي رقم دانشكده (42/7±33/88 تخم) بود. كم‏ترين و بيشترين نرخ خالص توليدمثلي (R0) كرم غوزه‏ي پنبه به ترتيب روي رقم اختر (6/15±5/93 ماده/ماده/نسل) و رقم تلاش (143±5/585 ماده/ماده/نسل) مشاهده شد. مقادير نرخ ذاتي افزايش جمعيت (rm) و نرخ متناهي افزايش جمعيت (λ) كمترين مقدار روي رقم اختر (به ترتيب 007/0±115/0 و 008/0±12/1 بر روز) و بيشترين مقادير آن‏ها روي رقم تلاش (به ترتيب 007/0±173/0 و 009/0±19/1 بر روز) مشاهده شد. طولاني‌ترين زمان دو برابر شدن جمعيت (DT) روي رقم اختر (43/0±98/5 روز) بود. ميانگين مدت زمان يك نسل (T) روي ارقام مختلف از 43/0±92/36 و 43/1±92/44 روز متفاوت بود كه به طور معني‏داري كوتاه‌ترين آن روي رقم تلاش و طولاني‌ترين آن روي رقم دانشكده بود. كم‏ترين فعاليت آميلوليتكي لاروهاي سن چهارم و پنجم H. armigera روي برگ رقم ناز (به‏ترتيب 029/0±205/0 و mU/mg 009/0±238/0) بود. لاروهاي سن چهارم و پنجم پرورش يافته روي غلاف رقم تلاش كم‏ترين فعاليت آميلوليتيكي را (به‏ترتيب 054/0±326/0 و mU/mg 150/0±219/0) نشان دادند. كم‏ترين فعاليت پروتئوليتيكي لاروهاي سن چهارم و پنجم H. armigera به‏ترتيب روي برگ ارقام اختر و ناز (به‏ترتيب 005/0±104/0 و U/mg 347/0±666/0) و غلاف رقم اختر (به‏ترتيب 033/0±612/1 و U/mg 267/0±260/2) بود. نتايج نشان داد كه رقم اختر رقم نامناسبي براي تغذيه‏ي armigera H. بود.

فهرست مطالب

عنوان ............................................................................................................................. صفحه

فصل اول مقدمه

1-1- مقدمه ....................................................................................................................................................................... 2

1-2- كرم غوزه­ي پنبه H. armigera ........................................................................................................................... 6

1-2-1- جايگاه H. armigera در رده­بندي حشرات .................................................................................................. 6

1-2-2- مناطق انتشار كرم غوزه‏ي پنبه........................................................................................................................... 6

1-2-3- دامنه‌ي ميزباني و نحوه‌ي خسارت H. armigera ....................................................................................... 6

1-3- برخي از روش‏هاي كنترل H. armigera ........................................................................................................... 7

1-3-1- كنترل زراعي ...................................................................................................................................................... 7

1-3-2- آفت‌كش‌هاي بيولوژيك ................................................................................................................................... 7

1-3-3- كنترل شيميايي .................................................................................................................................................. 8

1-3-4- استفاده از ارقام مقاوم ........................................................................................................................................ 8

1-4- پارامترهاي دموگرافيكي H. armigera روي هفت رقم لوبيا و مرور پژوهش‏هاي انجام شده .......................9

1-5- دستگاه گوارشي حشرات ..................................................................................................................................... 11

1-6- اسيديته­ي دستگاه گوارش در حشرات ............................................................................................................... 12

1-7- آنزيم­هاي گوارشي در حشرات ............................................................................................................................ 12

1-7-1- آنزيم­هاي گوارشي پروتئاز .............................................................................................................................. 13

1-7-2- آنزيم هاي گوارشي آميلاز ............................................................................................................................ 13

1-7-3- مرور پژوهش‏هاي انجام شده در زمينه‏ي فعاليت آنزيم‏هاي گوارشي پروتئاز و آميلاز ...............................14

فصل دوم مواد و روش­ها

2-1- تهيه و كاشت ارقام مختلف لوبيا ........................................................................................................................ 16

2-2- پرورش آزمايشگاهي H. armigera ................................................................................................................ 16

2-3- اندازه‏گيري پارامترهاي زيستي H. armigera ............................................................................................... 20

2-3-1- جدول زندگي ................................................................................................................................................... 20

2-3-1-1- جدول زندگي تك جنسي ......................................................................................................................... 20

2-3-1-2- جدول زندگي دو جنسي ............................................................................................................................ 23

2-4- سنجش فعاليت آنزيم‏هاي گوارشي .................................................................................................................... 25

2-4-1- تهيه‏ي عصاره‏ي آنزيمي از روده‏ي مياني لارو H. armigera ................................................................. 25

2-4-2- تهيه­ي بافر ...................................................................................................................................................... 27

2-4-3- سنجش فعاليت پروتئازي ............................................................................................................................... 27

2-11- سنجش فعاليت آميلازي .................................................................................................................................. 27

2-5- تجزيه آماري داده‏ها ............................................................................................................................................. 28

2-13- تجزيه كلاستر فعاليت آنزيم­هاي گوارشي روده­ي مياني لارو H. armigera ........................................... 29

فصل سوم نتايج

3-1- پارامترهاي زيستي H. armigera روي هفت رقم لوبيا ............................................................................ 31

3-1-1- طول دوره‏ي مراحل زيستي نابالغ ................................................................................................................. 31

3-1-2- طول دوره‏ي تخمريزي، باروري روزانه و باروري كل .................................................................................. 33

3-1-3- طول عمر و طول دوره‏ي زندگي حشرات كامل و نسبت جنسي ............................................................... 35

3-1-4- پارامترهاي جدول زندگي ................................................................................................................................ 36

3-1-4-1- پارامترهاي جدول زندگي به دست آمده از جدول زندگي تك جنسي (Female-based life table)39

3-1-4-2- پارامترهاي جدول زندگي به دست آمده از جدول زندگي دو جنسي  (Age-stage, two-*** life table)    39

3-1-5- پارامترهاي توليدمثلي ...................................................................................................................................... 47

3-1-6- پارمترهاي رشد جمعيت (حاصل از جدول زندگي تك جنسي و دو جنسي) .............................................. 48

3-2- تعيين فعاليت آنزيمي ........................................................................................................................................... 52

3-2-1- فعاليت پروتئوليتيكي لاروهاي H. armigera ....................................................................................... 52

3-2-2- فعاليت آميلوليتيكي لاروهاي H. armigera ......................................................................................... 52

3-3- تجزيه كلاستر پارامترهاي زيستي و فعاليت آنزيم­هاي گوارشي عصاره­ي روده­ي مياني لاروهاي H. armigera     55

فصل چهارم بحث

4-1- پارامترهاي زيستي H. armigera روي ارقام مختلف لوبيا ............................................................................ 57

4-1-1- دوره‌ي رشدي قبل از بلوغ ............................................................................................................................. 57

4-1-2- دوره تخم ريزي و ميزان باروري و طول عمر حشرات بالغ H. armigera ............................................. 58

4-1-3- پارامترهاي توليدمثلي H. armigera ......................................................................................................... 59

4-1-4- جدول زندگي (پارامترهاي رشد جمعيت) تك جنسي و دوجنسي .............................................................. 61

4-2- تعيين فعاليت آنزيمي H. armigera روي ارقام مختلف لوبيا ...................................................................... 64

4-2-1- فعاليت پروتئوليتيك كل .................................................................................. 65

4-2-2- فعاليت آميلوليتيك كل .................................................................................................................................. 66

4-3- تجزيه كلاستر پارامترهاي زيستي و فعاليت آنزيم­هاي گوارشي پروتئاز كل و آميلاز H. armigera ...67

4-4- نتيجه‏گيري نهايي ................................................................................................................................................ 68

4-5- پيشنهادات ............................................................................................................................................................ 69

منابع. ................................................................................................................................................................................ 70

قيمت محصول : 52000 تومان

دانلود
برچسب

پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه

موضوع: ,
برچسب‌ها: پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه فرمت فايل : doc حجم : 1718 صفحات : 85 گروه : كشاورزي توضيحات محصول : پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه چكيده: كرم غوزه‌ي پنبهHelicoverpa armigera (Hübner) يكي از مهم‌ترين آفات اقتصادي محصولات مختلف كشاورزي با گستره‌ي جغرافيايي وسيع مي‏باشد. تأثير رقم‌هاي مختلف لوبيا از جمله لوبيا سفيد (رقم‌هاي پاك، دانشكده و شكوفا)، لوبيا چيتي (رقم تلاش) و لوبيا قرمز (رقم‌هاي اختر، صياد و ناز) روي برخي پارامترهاي زيستي armigera .H تحت شرايط آزمايشگاهي (دماي 1±25 درجه سلسيوس، رطوبت نسبي 5±65 درصد و دوره‏ي نوري 16 ساعت روشنايي و 8 ساعت تاريكي) و فعاليت برخي از آنزيم‏هاي گوارشي لاروهاي سن چهارم و پنجم اين آفت تحت شرايط مزرعه‏اي مطالعه شد. طبق نتايج به دست آمده، طولاني‌ترين دوره‌ي لاروي و دوره‌ي رشدي قبل از بلوغ armigera .H مربوط به رقم اختر (به ترتيب 716/0±88/19 و 896/0±58/37 روز) و كوتاه‌ترين اين دوره‌ها مربوط به رقم پاك (به ترتيب 323/0±13/14 و 419/0±81/31 روز) بود. بيشترين باروري روزانه روي رقم ناز (3/11±54/126 تخم) و كم‌ترين ميزان آن روي رقم دانشكده (42/7±33/88 تخم) بود. كم‏ترين و بيشترين نرخ خالص توليدمثلي (R0) كرم غوزه‏ي پنبه به ترتيب روي رقم اختر (6/15±5/93 ماده/ماده/نسل) و رقم تلاش (143±5/585 ماده/ماده/نسل) مشاهده شد. مقادير نرخ ذاتي افزايش جمعيت (rm) و نرخ متناهي افزايش جمعيت (λ) كمترين مقدار روي رقم اختر (به ترتيب 007/0±115/0 و 008/0±12/1 بر روز) و بيشترين مقادير آن‏ها روي رقم تلاش (به ترتيب 007/0±173/0 و 009/0±19/1 بر روز) مشاهده شد. طولاني‌ترين زمان دو برابر شدن جمعيت (DT) روي رقم اختر (43/0±98/5 روز) بود. ميانگين مدت زمان يك نسل (T) روي ارقام مختلف از 43/0±92/36 و 43/1±92/44 روز متفاوت بود كه به طور معني‏داري كوتاه‌ترين آن روي رقم تلاش و طولاني‌ترين آن روي رقم دانشكده بود. كم‏ترين فعاليت آميلوليتكي لاروهاي سن چهارم و پنجم H. armigera روي برگ رقم ناز (به‏ترتيب 029/0±205/0 و mU/mg 009/0±238/0) بود. لاروهاي سن چهارم و پنجم پرورش يافته روي غلاف رقم تلاش كم‏ترين فعاليت آميلوليتيكي را (به‏ترتيب 054/0±326/0 و mU/mg 150/0±219/0) نشان دادند. كم‏ترين فعاليت پروتئوليتيكي لاروهاي سن چهارم و پنجم H. armigera به‏ترتيب روي برگ ارقام اختر و ناز (به‏ترتيب 005/0±104/0 و U/mg 347/0±666/0) و غلاف رقم اختر (به‏ترتيب 033/0±612/1 و U/mg 267/0±260/2) بود. نتايج نشان داد كه رقم اختر رقم نامناسبي براي تغذيه‏ي armigera H. بود. فهرست مطالب عنوان ............................................................................................................................. صفحه فصل اول مقدمه 1-1- مقدمه ....................................................................................................................................................................... 2 1-2- كرم غوزه­ي پنبه H. armigera ........................................................................................................................... 6 1-2-1- جايگاه H. armigera در رده­بندي حشرات .................................................................................................. 6 1-2-2- مناطق انتشار كرم غوزه‏ي پنبه........................................................................................................................... 6 1-2-3- دامنه‌ي ميزباني و نحوه‌ي خسارت H. armigera ....................................................................................... 6 1-3- برخي از روش‏هاي كنترل H. armigera ........................................................................................................... 7 1-3-1- كنترل زراعي ...................................................................................................................................................... 7 1-3-2- آفت‌كش‌هاي بيولوژيك ................................................................................................................................... 7 1-3-3- كنترل شيميايي .................................................................................................................................................. 8 1-3-4- استفاده از ارقام مقاوم ........................................................................................................................................ 8 1-4- پارامترهاي دموگرافيكي H. armigera روي هفت رقم لوبيا و مرور پژوهش‏هاي انجام شده .......................9 1-5- دستگاه گوارشي حشرات ..................................................................................................................................... 11 1-6- اسيديته­ي دستگاه گوارش در حشرات ............................................................................................................... 12 1-7- آنزيم­هاي گوارشي در حشرات ............................................................................................................................ 12 1-7-1- آنزيم­هاي گوارشي پروتئاز .............................................................................................................................. 13 1-7-2- آنزيم هاي گوارشي آميلاز ............................................................................................................................ 13 1-7-3- مرور پژوهش‏هاي انجام شده در زمينه‏ي فعاليت آنزيم‏هاي گوارشي پروتئاز و آميلاز ...............................14 فصل دوم مواد و روش­ها 2-1- تهيه و كاشت ارقام مختلف لوبيا ........................................................................................................................ 16 2-2- پرورش آزمايشگاهي H. armigera ................................................................................................................ 16 2-3- اندازه‏گيري پارامترهاي زيستي H. armigera ............................................................................................... 20 2-3-1- جدول زندگي ................................................................................................................................................... 20 2-3-1-1- جدول زندگي تك جنسي ......................................................................................................................... 20 2-3-1-2- جدول زندگي دو جنسي ............................................................................................................................ 23 2-4- سنجش فعاليت آنزيم‏هاي گوارشي .................................................................................................................... 25 2-4-1- تهيه‏ي عصاره‏ي آنزيمي از روده‏ي مياني لارو H. armigera ................................................................. 25 2-4-2- تهيه­ي بافر ...................................................................................................................................................... 27 2-4-3- سنجش فعاليت پروتئازي ............................................................................................................................... 27 2-11- سنجش فعاليت آميلازي .................................................................................................................................. 27 2-5- تجزيه آماري داده‏ها ............................................................................................................................................. 28 2-13- تجزيه كلاستر فعاليت آنزيم­هاي گوارشي روده­ي مياني لارو H. armigera ........................................... 29 فصل سوم نتايج 3-1- پارامترهاي زيستي H. armigera روي هفت رقم لوبيا ............................................................................ 31 3-1-1- طول دوره‏ي مراحل زيستي نابالغ ................................................................................................................. 31 3-1-2- طول دوره‏ي تخمريزي، باروري روزانه و باروري كل .................................................................................. 33 3-1-3- طول عمر و طول دوره‏ي زندگي حشرات كامل و نسبت جنسي ............................................................... 35 3-1-4- پارامترهاي جدول زندگي ................................................................................................................................ 36 3-1-4-1- پارامترهاي جدول زندگي به دست آمده از جدول زندگي تك جنسي (Female-based life table)39 3-1-4-2- پارامترهاي جدول زندگي به دست آمده از جدول زندگي دو جنسي (Age-stage، two-sex life table) 39 3-1-5- پارامترهاي توليدمثلي ...................................................................................................................................... 47 3-1-6- پارمترهاي رشد جمعيت (حاصل از جدول زندگي تك جنسي و دو جنسي) .............................................. 48 3-2- تعيين فعاليت آنزيمي ........................................................................................................................................... 52 3-2-1- فعاليت پروتئوليتيكي لاروهاي H. armigera ....................................................................................... 52 3-2-2- فعاليت آميلوليتيكي لاروهاي H. armigera ......................................................................................... 52 3-3- تجزيه كلاستر پارامترهاي زيستي و فعاليت آنزيم­هاي گوارشي عصاره­ي روده­ي مياني لاروهاي H. armigera 55 فصل چهارم بحث 4-1- پارامترهاي زيستي H. armigera روي ارقام مختلف لوبيا ............................................................................ 57 4-1-1- دوره‌ي رشدي قبل از بلوغ ............................................................................................................................. 57 4-1-2- دوره تخم ريزي و ميزان باروري و طول عمر حشرات بالغ H. armigera ............................................. 58 4-1-3- پارامترهاي توليدمثلي H. armigera ......................................................................................................... 59 4-1-4- جدول زندگي (پارامترهاي رشد جمعيت) تك جنسي و دوجنسي .............................................................. 61 4-2- تعيين فعاليت آنزيمي H. armigera روي ارقام مختلف لوبيا ...................................................................... 64 4-2-1- فعاليت پروتئوليتيك كل .................................................................................. 65 4-2-2- فعاليت آميلوليتيك كل .................................................................................................................................. 66 4-3- تجزيه كلاستر پارامترهاي زيستي و فعاليت آنزيم­هاي گوارشي پروتئاز كل و آميلاز H. armigera ...67 4-4- نتيجه‏گيري نهايي ................................................................................................................................................ 68 4-5- پيشنهادات ............................................................................................................................................................ 69 منابع. ................................................................................................................................................................................ 70 قيمت محصول : 52000 تومان دانلود برچسب پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه پايان نامه تأثير لوبيا روي پارامترها و فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي فعاليت برخي آنزيم هاي گوارشي كرم غوزه ي پنبه،

نويسنده :م
تاريخ: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۴۱:۳۸

بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي

بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي

فرمت فايل : docx

حجم : 263

صفحات : 104

گروه : روانشناسي و علوم تربيتي

توضيحات محصول :

پايان نامه كارشناسي ارشد روان شناسي باليني (M.A)

بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي

 

مقدمه

در كودكان ( به ويژه كودكان پيش دبستاني) فعال بودن، پر انرژي و با نشاط بودن، پريدن از يك فعاليت به فعاليت ديگر هنگامي كه محيط خود را كاوش مي كنند، عمل كردن بدون احتياط؛ پاسخ دادن به طور تكانه اي به رويدادهايي كه در اطراف آنها رخ مي دهد و واكنش هاي هيجاني سريع امري عادي است. اما كودكاني كه ويژگي هاي توصيف شده در بالا را به ميزاني دارند كه با سن آنها تناسب ندارد

و نقايصي را در فعاليت هاي عمده زندگي آنها ايجاد مي كنند در حال حاضر به عنوان كودكاني كه اختلال بيش فعالي- نقص توجه دارند تشخيص داده مي شود. (انجمن روان پزشكي آمريكا كاكاوند،1385). اين بيماري سال هاست كه شناخته شده و عوامل متعددي در ايجاد آن نقش دارند به نظر مي رسد به نقص در تكامل سيستم اعصاب مربوط باشد.انسان مجموعه اي از ساختمان هاي پيچيده است

و مغز اوج اين پيچيدگي است از سويي ارتباطات وسيعي بين اين ساختمان هاي پيچيده با رهبري واحد مغز وجود دارد(محمدي كيا،1391).سه بخش عمده مغز كه به دنبال هم و در طول ساقه مغز قرار مي گيرند عبارتند از:

1.      مغز Hآپسين

2.      مغز مياني

3.      مغز پيشين (مهري نژاد،1389)

در طي تكامل مغز لب پيشاني جديدترين بخش شكل گرفته است و بزرگ ترين ساختار را دارد. (همان منبع ص 18).عملكرد قشرفرونتال پيچيده و چند عاملي است.و در واقع صدمه به لوب فرونتال معمولا كاركردهاي اجرايي از جمله: حركتي،تكلم ،انگيزش، بازداري، قضاوت اجتماعي و رديف بندي اعمال را تخريب مي كند. (سادوك و سادوك، 2002؛ به نقل از محمدي كيا،1391). علاوه بر اين مي توان گفت

كه كرتكس پره فرونتال در انتزاع، حل مسئله، برنامه ريزي، اجرا و ارزيابي رفتار نقش مهمي دارد (عليلو و همكاران،1389) اين تخريب و اختلال ها باعث مي شود كه فرد (كودك) در عملكردهاي خود دچار مشكل شود. از اين روي، هدف اصلي پژوهش حاضر، بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال بر روي كودكان بيش فعال و كودكان بهنجار و عادي است.

 

فهرست مطالب

فصل اول

مقدمه     1

بيان مسئله            2

اهميت و ضرورت تحقيق     6

اهداف پژوهش      7

هدف كلي 7

اهداف جزئي         7

سوالات پژوهش     7

فرضيه هاي پژوهش           7

تعريف مفهومي (نظري) و عملياتي متغيرها       8

خطاي درجاماندگي  8

توجه انتخابي        8

توانايي تغيير توجه 9

تفكر انتزاعي        9

فصل دوم

پيشينه نظري        12

تاريخچه شناخت  اختلال       12

اختلال بيش فعالي- كمبود توجه          15

نوع بي توجهي غالب          16

نوع بيش فعالي ـ تكانشگري غالب       17

نوع مركب           17

ويژگي هاي باليني  18

شناخت    18

عواطف  18

رفتاري   18

سازگاري ميان فردي           19

سبب شناسي         21

علل زيست شناختي 21

عامل ژنتيك         22

نظريه ساز و كار برانگيختگي            23

نظريه ساختار عصبي          23

علت رفتاري و خانوادگي      24

عوامل مادرزادي و محيطي   24

ملاك هاي تشخيص            27

بيش فعالي- تكانشگري         27

تشخيص اختلال     28

زمان تشخيص اختلال          28

همه گير شناسي     30

خلاصه اي از علائم و وضعيت كودكان            30

خلاصه اي از عوارض وجود اختلال   31

تشخيص ها ي افتراقي         32

مشكلات سلوكي و اختلال هاي ضد اجتماعي      32

سير و پيش آگهي    36

درمان     36

آموزش والدين     37

آموزش معلمين      37

استفاده از كلاس هاي مخصوص، گروه هاي مهارت اجتماعي و فردي            37

درمان هاي روان شناختي (روان درماني، تغذيه درماني و ...)          37

درمان دارويي       37

انواع كاركرد اجرايي           42

كاركرد اجرايي به دو بخش تقسيم مي شود          42

لوب فرونتال         43

عملكرد لوب فرونتال          44

نوروآناتومي كرتكس فرونتال            45

ناحيه پشتي- جانبي 46

ناحيه تحتاني         46

ناحيه مياني          46

كاركردهاي لوب فرونتال      47

اختلالات لوب فرونتال         50

پيشينه پژوهش      52

پيشينه داخلي         52

پيشينه خارجي       59

خلاصه نتايج مباحث و پژوهش هاي پيشين        60

فصل سوم

روش پژوهش       64

جامعه آماري         64

نمونه و روش نمونه گيري    64

اجراي پژوهش      65

ابزار پژوهش        65

آزمون بندر گشتالت 65

آزمون استروپ     67

آزمون ويسكانسين  68

آزمون وكسلر        71

خرده آزمون شباهت ها         72

فصل چهارم

روش تجزيه و تحليل داده ها  73

الف-ويژگي هاي جمعيت شناختي        74

ب-يافته هاي توصيفي          76

ج-يافته هاي استنباطي          77

فصل پنجم

بحث و نتيجه گيري            83

محدوديت هاي پژوهش        85

پيشنهادات پژوهشي 85

منابع      86

منابع فارسي         86

منابع خارجي        89

 

فهرست جداول

جدول 1 – 2 ويژگي هاي باليني اختلال بيش فعالي – نقص توجه     19

جدول   2ـ 2 خلاصه مشكلات همراه با كودكان   20

جدول 3-2 ويژگي هاي كليدي باليني    25

جدول 4-2 شيوع نشانه ها در كودكان و نوجوانان  و بهنجار به خوبي نشان مي دهد       29

جدول 5 ـ2   خلاصه اي از نقايص احتمالي مرتبط با        34

جدول4-1: توزيع فراواني سن در نمونه مورد مطالعه       73

جدول4-2: توزيع فراواني تحصيلات پدر در نمونه مورد مطالعه      74

جدول4-3: توزيع فراواني تحصيلات مادر  در نمونه مورد مطالعه    74

جدول 4-4 ميانگين و انحراف معيار آزمون هاي بندر گشتالت ،استروپ،وكسلر و ويسكانسين در دو گروه كودكان بيش فعال و عادي        75

جدول 4-5 تي استيودنت براي دو گروه مستقل    76

جدول 4-6 تي استيودنت براي دو گروه مستقل    77

جدول 4-7 تي استيودنت براي دو گروه مستقل    77

جدول 4-8 تي استيودنت براي دو گروه مستقل    78

جدول 4-9- نتايج آزمون يكساني واريانس ها جهت تعيين معني داري اختلاف ميانگين    79

جدول 4-10 خرده مقياس هاي آزمون در افراد عادي و بيش فعال      80

 

بيان مسئله

اختلال كمبود توجه بيش فعال كه بي توجهي، بيش فعالي و تكانشگري مشخصه اصلي آن به شمار مي رود يكي از بحث برانگيزترين اختلال هاي كودكي و نوجواني است كه در چند دهه اخير مطالعات متعددي را به خود اختصاص داده است. (باركلي  2003به نقل از نصرت آباد و همكاران1389)..بيش فعال از شايع ترين اختلال هاي رواني است كه در كودكان تشخيص داده مي شود؛

اين اختلال 30 تا 40 درصد تمام موارد ارجاعي به كلينيك هاي راهنمايي كودك را شامل مي شود. (ميرنسب1389) طبق برخي شواهد بيماران دچار آسيب مغزي قطعه پيشاني به سبب گرايش به پاسخ دهي تكانشي و بدون بررسي كلي مسأله در اين خرده مقياس (توانايي تغيير و فهم رفتارهاي غير كلامي ديگران) عملكرد ضعيف دارند. (والش 1987به نقل از محمدي كيا،1391).

 

قيمت محصول : 75000 تومان

دانلود
برچسب

پايان نامه كارشناسي ارشد روان شناسي باليني (MA) بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي دانلود مقاله دانلود تحقيق دانلود نرم افزار دانلود اندرويد دانلود پايان نامه دانلود پايان نامه كارشناسي دانلود پايان نامه ارشد دانلود پروژه دانلود پروژه پاياني دانلود پروپوزال دانلود گزارش كار آموزي دانل

موضوع: ,
برچسب‌ها: بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي فرمت فايل : docx حجم : 263 صفحات : 104 گروه : روانشناسي و علوم تربيتي توضيحات محصول : پايان نامه كارشناسي ارشد روان شناسي باليني (M.A) بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي مقدمه در كودكان ( به ويژه كودكان پيش دبستاني) فعال بودن، پر انرژي و با نشاط بودن، پريدن از يك فعاليت به فعاليت ديگر هنگامي كه محيط خود را كاوش مي كنند، عمل كردن بدون احتياط؛ پاسخ دادن به طور تكانه اي به رويدادهايي كه در اطراف آنها رخ مي دهد و واكنش هاي هيجاني سريع امري عادي است. اما كودكاني كه ويژگي هاي توصيف شده در بالا را به ميزاني دارند كه با سن آنها تناسب ندارد و نقايصي را در فعاليت هاي عمده زندگي آنها ايجاد مي كنند در حال حاضر به عنوان كودكاني كه اختلال بيش فعالي- نقص توجه دارند تشخيص داده مي شود. (انجمن روان پزشكي آمريكا كاكاوند،1385). اين بيماري سال هاست كه شناخته شده و عوامل متعددي در ايجاد آن نقش دارند به نظر مي رسد به نقص در تكامل سيستم اعصاب مربوط باشد.انسان مجموعه اي از ساختمان هاي پيچيده است و مغز اوج اين پيچيدگي است از سويي ارتباطات وسيعي بين اين ساختمان هاي پيچيده با رهبري واحد مغز وجود دارد(محمدي كيا،1391).سه بخش عمده مغز كه به دنبال هم و در طول ساقه مغز قرار مي گيرند عبارتند از: 1. مغز Hآپسين 2. مغز مياني 3. مغز پيشين (مهري نژاد،1389) در طي تكامل مغز لب پيشاني جديدترين بخش شكل گرفته است و بزرگ ترين ساختار را دارد. (همان منبع ص 18).عملكرد قشرفرونتال پيچيده و چند عاملي است.و در واقع صدمه به لوب فرونتال معمولا كاركردهاي اجرايي از جمله: حركتي،تكلم ،انگيزش، بازداري، قضاوت اجتماعي و رديف بندي اعمال را تخريب مي كند. (سادوك و سادوك، 2002؛ به نقل از محمدي كيا،1391). علاوه بر اين مي توان گفت كه كرتكس پره فرونتال در انتزاع، حل مسئله، برنامه ريزي، اجرا و ارزيابي رفتار نقش مهمي دارد (عليلو و همكاران،1389) اين تخريب و اختلال ها باعث مي شود كه فرد (كودك) در عملكردهاي خود دچار مشكل شود. از اين روي، هدف اصلي پژوهش حاضر، بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال بر روي كودكان بيش فعال و كودكان بهنجار و عادي است. فهرست مطالب فصل اول مقدمه 1 بيان مسئله 2 اهميت و ضرورت تحقيق 6 اهداف پژوهش 7 هدف كلي 7 اهداف جزئي 7 سوالات پژوهش 7 فرضيه هاي پژوهش 7 تعريف مفهومي (نظري) و عملياتي متغيرها 8 خطاي درجاماندگي 8 توجه انتخابي 8 توانايي تغيير توجه 9 تفكر انتزاعي 9 فصل دوم پيشينه نظري 12 تاريخچه شناخت اختلال 12 اختلال بيش فعالي- كمبود توجه 15 نوع بي توجهي غالب 16 نوع بيش فعالي ـ تكانشگري غالب 17 نوع مركب 17 ويژگي هاي باليني 18 شناخت 18 عواطف 18 رفتاري 18 سازگاري ميان فردي 19 سبب شناسي 21 علل زيست شناختي 21 عامل ژنتيك 22 نظريه ساز و كار برانگيختگي 23 نظريه ساختار عصبي 23 علت رفتاري و خانوادگي 24 عوامل مادرزادي و محيطي 24 ملاك هاي تشخيص 27 بيش فعالي- تكانشگري 27 تشخيص اختلال 28 زمان تشخيص اختلال 28 همه گير شناسي 30 خلاصه اي از علائم و وضعيت كودكان 30 خلاصه اي از عوارض وجود اختلال 31 تشخيص ها ي افتراقي 32 مشكلات سلوكي و اختلال هاي ضد اجتماعي 32 سير و پيش آگهي 36 درمان 36 آموزش والدين 37 آموزش معلمين 37 استفاده از كلاس هاي مخصوص، گروه هاي مهارت اجتماعي و فردي 37 درمان هاي روان شناختي (روان درماني، تغذيه درماني و ...) 37 درمان دارويي 37 انواع كاركرد اجرايي 42 كاركرد اجرايي به دو بخش تقسيم مي شود 42 لوب فرونتال 43 عملكرد لوب فرونتال 44 نوروآناتومي كرتكس فرونتال 45 ناحيه پشتي- جانبي 46 ناحيه تحتاني 46 ناحيه مياني 46 كاركردهاي لوب فرونتال 47 اختلالات لوب فرونتال 50 پيشينه پژوهش 52 پيشينه داخلي 52 پيشينه خارجي 59 خلاصه نتايج مباحث و پژوهش هاي پيشين 60 فصل سوم روش پژوهش 64 جامعه آماري 64 نمونه و روش نمونه گيري 64 اجراي پژوهش 65 ابزار پژوهش 65 آزمون بندر گشتالت 65 آزمون استروپ 67 آزمون ويسكانسين 68 آزمون وكسلر 71 خرده آزمون شباهت ها 72 فصل چهارم روش تجزيه و تحليل داده ها 73 الف-ويژگي هاي جمعيت شناختي 74 ب-يافته هاي توصيفي 76 ج-يافته هاي استنباطي 77 فصل پنجم بحث و نتيجه گيري 83 محدوديت هاي پژوهش 85 پيشنهادات پژوهشي 85 منابع 86 منابع فارسي 86 منابع خارجي 89   فهرست جداول جدول 1 – 2 ويژگي هاي باليني اختلال بيش فعالي – نقص توجه 19 جدول 2ـ 2 خلاصه مشكلات همراه با كودكان 20 جدول 3-2 ويژگي هاي كليدي باليني 25 جدول 4-2 شيوع نشانه ها در كودكان و نوجوانان و بهنجار به خوبي نشان مي دهد 29 جدول 5 ـ2 خلاصه اي از نقايص احتمالي مرتبط با 34 جدول4-1: توزيع فراواني سن در نمونه مورد مطالعه 73 جدول4-2: توزيع فراواني تحصيلات پدر در نمونه مورد مطالعه 74 جدول4-3: توزيع فراواني تحصيلات مادر در نمونه مورد مطالعه 74 جدول 4-4 ميانگين و انحراف معيار آزمون هاي بندر گشتالت ،استروپ،وكسلر و ويسكانسين در دو گروه كودكان بيش فعال و عادي 75 جدول 4-5 تي استيودنت براي دو گروه مستقل 76 جدول 4-6 تي استيودنت براي دو گروه مستقل 77 جدول 4-7 تي استيودنت براي دو گروه مستقل 77 جدول 4-8 تي استيودنت براي دو گروه مستقل 78 جدول 4-9- نتايج آزمون يكساني واريانس ها جهت تعيين معني داري اختلاف ميانگين 79 جدول 4-10 خرده مقياس هاي آزمون در افراد عادي و بيش فعال 80 بيان مسئله اختلال كمبود توجه بيش فعال كه بي توجهي، بيش فعالي و تكانشگري مشخصه اصلي آن به شمار مي رود يكي از بحث برانگيزترين اختلال هاي كودكي و نوجواني است كه در چند دهه اخير مطالعات متعددي را به خود اختصاص داده است. (باركلي 2003به نقل از نصرت آباد و همكاران1389)..بيش فعال از شايع ترين اختلال هاي رواني است كه در كودكان تشخيص داده مي شود؛ اين اختلال 30 تا 40 درصد تمام موارد ارجاعي به كلينيك هاي راهنمايي كودك را شامل مي شود. (ميرنسب1389) طبق برخي شواهد بيماران دچار آسيب مغزي قطعه پيشاني به سبب گرايش به پاسخ دهي تكانشي و بدون بررسي كلي مسأله در اين خرده مقياس (توانايي تغيير و فهم رفتارهاي غير كلامي ديگران) عملكرد ضعيف دارند. (والش 1987به نقل از محمدي كيا،1391). قيمت محصول : 75000 تومان دانلود برچسب پايان نامه كارشناسي ارشد روان شناسي باليني (MA) بررسي كاركردهاي اجرايي لوب فرونتال در كودكان دچاراختلال ADHD در مقايسه با كودكان عادي دانلود مقاله دانلود تحقيق دانلود نرم افزار دانلود اندرويد دانلود پايان نامه دانلود پايان نامه كارشناسي دانلود پايان نامه ارشد دانلود پروژه دانلود پروژه پاياني دانلود پروپوزال دانلود گزارش كار آموزي دانل،

نويسنده :م
تاريخ: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۷:۴۹

مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها

فرمت فايل : doc

حجم : 697

صفحات : 117

گروه : حسابداري

توضيحات محصول :

مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها

پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي   ارشدحسابداري 

فهرست مطالب


فصل اول: كليات تحقيق

 

1-1-   مقدمه

1-2- بيان مسئله

1-3-فرضيه هاي پژوهش

1-4-  تعريف  مفاهيم و  متغير هاي مورد مطالعه

1-4-1-  هزينه سرمايه سهام عادي شركت ها 

1-4-2- مديريت سود از اقلام فعاليت هاي واقعي

1-4-3- مديريت سود اقلام تعهدي 

1-4-3-1- اقلام تعهدي اختياري 

1-4-3-2- اقلام تعهدي غير اختياري 

1-5- ساختار مقاله 

فصل دوم: مباني نظري و مروري بر پيشنيه تحقيق

2-1مقدمه. 

2-2مديريت سود. 

2 - 3رويكردهاي مديريت سود 

 2-3-1 اقلام تعهدي 

2-3-2 فعاليت واقعي 

2-4  ارتباط  مديريت سود وهزينه هاي سرمايه 

2-4-1- مفهوم هزينه سرمايه چيست؟. 

2-4-2- هزينه سرمايه 

2-4-3- اهرم هاي سرمايه 

2-4-4- هزينه سرمايه واقعي   

2-4-5- تفسير هزينه سرمايه 

2-4-6- ميانگين موزون هزينه سرمايه. 

2-4-7- چارچوب نظري مفهوم هزينه سرمايه. 

2-4-8- تعريف ديگري از مفهوم سرمايه 

2-4-9- هزينه بدهي وساختار سرمايه 

2-4-10- روش هاي متفاوت تعيين ميانگين هزينه سرمايه   

 2 – 5 ارتباط اقلام تعهدي با هزينه وسرمايه   

2 – 6 شدت مديريت سود 

 2- 7 شدت هزينه سرمايه 

2- 8 مديريت سود چه تاثيري بر هزينه سرمايه دارد 

2- 9 پيشينه  خارجي.. 

2-10 پيشنيه داخلي.. 

فصل سوم :روش اجراي تحقيق

3-1- مقدمه 

3-2-  بيان مسئله 

3-3-فرضيه هاي تحقيق

3-4-روش اجراي تحقيق 

3-5-جامعه و نمونه آماري 

3-5-1- جامعه آماري.. 

3-5-2-نمونه آماري 

3-6- قلمرو تحقيق.. 

3-6- 1-قلمرو موضوعي.. 

3-6-2-  قلمرو مكاني 

3-6-3- قلمرو زماني.. 

3-7- متغيرهاي تحقيق.. 

3-7-1-متغيرهاي وابسته. 

3-7-2- متغيرهاي مستقل 

 3-8-معرفي مدل تحقيق  

3-9-نوع محاسبه متغيرهايي در جدول آورده شده است 

3-10- ابزارهاي تجزيه و تحليل.. 

3-11- آزمون هاي آماري مورداستفاده 

3-11-1 آزمون كلموگروف- اسميرنف براي بررسي نرمال بودن متغيرها 

3-11-2-آزمونها ايستايي (ساكن پذيري )   

3-11-3- آزمون  F ليمر. 

3-11-4- آزمون هاسمن.. 

3-11-5- آزمون دوربين واتسون.. 

3-12- خلاصه فصل 

فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده آماري

4-1-  مقدمه. 

4-2-1- آمار توصيفي متغيرهاي پژوهش 

4-2- نتايج حاصل از آزمون ايستايي (پايايي) متغيرهاي پژوهش 

4-3- نتايج حاصل از آزمون قابليت ادغام مدل‌هاي پژوهش 

4-4- نتايج حاصل از آزمون هاسمن مدل‌هاي پژوهش 

4-5- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (4) 

4-6- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (5) 

4-7- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (6) 

4-8- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (7) 

4-9- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (8) 

4-10- نتايج حاصل از آزمون فرضيه اول.. 

4-10-1- نتايج حاصل از بررسي مدل – فرضيه اول 

4-11- نتايج حاصل از آزمون فرضيه دوم. 

4-11-1- نتايج حاصل از بررسي مدل – فرضيه دوم 

4-12- نتايج حاصل از آزمون فرضيه سوم. 

4-12-1- نتايج حاصل از بررسي مدل – فرضيه سوم 

فصل پنجم :خلاصه و نتيجه گيري

5-1- مقدمه 

5-2- خلاصه موضوع و روش 

5-3- خلاصه يافته ها 

5-3-1- نتايج حاصل از آزمون ايستايي يا پايايي متغيرها 

5-3-2- نتايج حاصل از آزمون فرضيه اول پژوهش 

5-3-3- نتايج حاصل از آزمون فرضيه دوم پژوهش 

5-3-4- نتايج حاصل از آزمون فرضيه سوم. 

5-4- تطبيق يافته ها با نتايج تحقيقات ديگران 

5-5-بحث و نيتجه گيري 

5-6-محدوديت ها 

5-7-پيشنهادات براي پژوهش هاي آتي

منابع و ماخذ 

منابع فارسي

منابع خارجي.

فهرست جداول

جدول 2-1 خلاصه تحقيقات داخلي مرتبط با مديريت سود 

جدول2-2خلاصه تحقيقات خارجي مرتبط با مديريت سود 

جدول شماره 1: تعريف  متغير هاي تحقيق

جدول 4-1: آمار توصيفي متغيرهاي مدل مديريت سود فعاليت واقعي

جدول 4-2: نتايج حاصل از آزمون ايستايي (پايايي) متغيرهاي پژوهش

جدول 4-3: نتايج حاصل از آزمون قابليت ادغام مدل‌هاي پژوهش

جدول 4-4: نتايج حاصل از آزمون هاسمن مدل‌هاي پژوهش

جدول 4-5: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود فعاليت صنعت خودرو-مدل (4)

جدول 4-6: نتايج حاصل از بررسي جزيي مديريت سود فعاليت هاي واقعي مدل(4) براي شش صنعت ديگر

جدول4-7: نتايج حاصل از بررسي كلي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (4) براي شش صعنت ديگر

جدول 4-8: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (5) 

جدول 4-9: ضرايب برآورد مدل(5) براي شش صنعت ديگر. 

جدول4-10: نتايج حاصل از بررسي كلي براي مديريت سود فعاليت هاي وافعي مدل(5)براي شش صنعت ديگر

جدول 4-11: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (6) 

جدول 4-12: ضرايب برآوردجزيي  مدل(6) براي شش صنعت ديگر. 

جدول4-13: بررسي كلي مدل (6)براي  شش صنعت ديگر

جدول 4-14: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (7) 

جدول 4-15: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (7) 

جدول 4-16: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل - فرضيه اول.. 

جدول 4-17: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل - فرضيه دوم. 

جدول 4-18: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل - فرضيه سوم. 

 

..

..

 

چكيده

 هدف اين تحقيق بررسي تاثير مديريت سود فعاليت هاي واقعي بر هزينه سرمايه سهام عادي شركت‌ها مي‌باشد. براي درك اينكه  هزينه سرمايه ارتباط مثبتي با ميزان  مديريت سود از طريق دستكاري فعاليت هاي واقعي پس از كنترل اثر مديريت سود اقلام تعهدي  اين پژوهش انجام شده است . دستكاري مديريت سود فعاليت  هاي واقعي رو از سه روش  دستكاري مخارج و هزينه هاي اختياري، دستكاري فروش دارايي هاي ثابت و سرمايه گذاري ها(بلند مدت ) ، دستكاري توليد، موجودي و فروش  بررسي شده است .

 بدين منظور اطلاعات موجود در صورت‌هاي مالي گزارش شده شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران كه  سال‌هاي 1382 الي 1391 براي تعداد 10سال مورد تحليل قرارگرفته است .

نتايج حاصل از آزمون فرضيه ها نشان مي دهد  كه بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سرمايه رابطه مستقيم و معناداري وجود دارد . سطح معناداري متغيرهاي كنترلي نشان دهنده اين است كه  تاثير مثبت ومعناداري  بر هزينه سرمايه دارند ، ونتايج براي كليه متغيرهاي تحقيق ، در سطح معناداري بود كه نشان‌دهنده اين است كه شركت‌هاي مورد بررسي تغييرات ساختاري نداشته و استفاده از اين متغيرها در مدل باعث به وجود آمدن رگرسيون كاذب نمي‌شود.

كليد واژه : مديريت سود فعاليت هاي واقعي ، مديريت سود اقلام تعهدي ، هزينه سرمايه ، كيفيت سود

 

 

1-1-مقدمه

نقش  اصلي گزارشگري مالي ، انتقال اثر بخش اطلاعات به افراد برون سازماني به روشي معتبر و به موقع است . چنانچه مديران براي گمرا ه كردن استفاده كنندگان صورت هاي مالي ، از طريق اعمال اختيارات خود در زمينة گزينش هاي حسابداري در گزارشگري مالي انگيزه هايي داشته باشند ، احتمال مي رود مديريت سود رخ دهد (نوروش و حسيني، 1388 ) . به طور كلي سود دوره جاري را مي توان به دو روش مديريت كرد. در روش اول، مديران مي توانند سود را از طريق اقلام تعهدي اختياري دستكاري نمايند. در روش دوم، مديران از طريق فعاليت هاي واقعي اقدام به دستكاري سود مي نمايند. بويژه آنها مي توانند زمان و ميزان فعاليت هاي واقعي مثل توليد، فروش، سرمايه گذاري و فعاليت هاي تامين مالي را تغيير دهند تا به هدف سود مورد نظر دست يابند. براي مثال، سود گزارش شده مي تواند بطور موقت از طريق توليد اضافي، حذف هزينه هاي اختياري و يا به تاخير انداختن آنها و نيز كاهش قيمت ها در پايان سال به منظور انتقال فروش سال مالي آتي به سال جاري افزايش يابد.اين دستكاري فعاليت هاي واقعي اشاره به مديريت سود مبتني بر فعاليت هاي واقعي دارد كيم وشان(2008).اين تحقيق با هدف بررسي رابطه مديريت سود فعاليت هاي  واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها انجام گرفته و در نظر دارد كه اين رابطه ميان اين دو متغير را مورد بررسي قرار دهد.

 

1-2- بيان مسئله    

شواهدي نظري و تجربي نشان مي دهد نگراني مديران درباره عملكرد جاري شركت به آنها انگيزه مي دهد تا سود دوره جاري را به قيمت كاهش سودهاي آتي دستكاري نمايند . (ستين[1]،1989، فودبرگ و تيرول[2]:1995، پاول و همكاران[3]،2004،گراهام وهمكاران[4]،2005) آينده نگري گروه هاي استفاده كننده از صورت هاي مالي همواره حسابداران را به جستجوي روش هاي برتر براي تغيير اطلاعات مالي هدايت مي كند، مديران نتايج عمليات آتي يك واحد تجاري و توان جذب سرمايه را با اهميت مي دانند و رضايت سهامداران نيز در گروه سود مورد انتظار آنهاست كه در اين ميان يكي از روش هاي برتر تفسير اطلاعات ، بررسي فرصتهاي سرمايه گذاري است ( فرديناند 1999 ) ماهيت فرصت هاي سرمايه گذاري به سرمايه گذار اجازه مي دهد از منابع خود بازده اي كسب كنند. سرمايه گذاران تمايل دارند كه بازده آنها تا جايي كه امكان دارد زياد شود ولي بايد توجه داشت كه ميزان بازده تحت تأثير ريسك قراردارد و هر چه سرمايه گذاري بازده بيشتري داشته باشد ريسك آن نيز بيشتر خواهد شد .

 

      در  پژوهش انجام شده توسط  كيم وشان (2013) صنعت معدن  مورد  بررسي قرار داده  و از 4 متغير 1- نسبت در آمد  به قيمت سهام 2- نسبت ارزش بازاري  دارايي ها به ارزش دفتري دارايي ها 3- نسبت ارزش بازاري سهام به ارزش دفتري سهام 4- نسبت هزينه هاي سرمايه به ارزش دفتري اموال ، ماشين آلات و تجهيزات استفاده كرده است . نتايج حاصل از پژوهش  كيم و شان  نشان داد  بين چهار متغير ياد شده و فرصت هاي سرمايه گذاري ارتباط وجود دارد ولي درجه شدت آنها متفاوت است . آنها به اين نتيجه رسيدند كه نسبت ارزش بازاري دارايي ها به ارزش دفتري آنها از ارتباط محكم تري برخوردار  بوده و قادر است بالاترين محتواي اطلاعات را در مورد فرصت هاي سرمايه گذاري در شركت منعكس كند و بين نسبت هزينه هاي سرمايه به ارزش دفتري اموال و ماشين آلات و تجهيزات و فرصت هاي سرمايه گذاري ارتباط مثبت و ضعيفي وجود دارد  به گونه اي كه نمي تواند نماينده خوبي براي فرصت هاي سرمايه گذاري در شركت ها باشد.

در طول سه دهه اخير بحث مديريت سود مورد توجه خاص پژوهشگران  قرار گرفته و تلاش بر اين بوده است كه با دست يافتن به يك روش منطقي و معتبر ، مديريت سود مورد ارزيابي قرار گرفته و عوامل  تاثيرگذار بر آن شناسايي شود (دساي و همكاران ، 2009).

    مديريت سود زماني مطرح مي شود كه تحليل گران مالي تعيين كنند ، تا چه ميزان سود گزارش شده ، منعكس كننده ي سود واقعي است . برداشت عموم سرمايه گذاران از مفهوم سود واقعي ،  سود حاصل از عمليات عادي است كه قابل تكرار در سال هاي مالي آينده و ايجاد كننده جريان هاي نقدي است . مفهوم مديريت سود به دو ويژگي سودمندي در تصميم گيري و ارتباط بين مديريت سود و سود اقتصادي اشاره مي كند . رابطه بين توانايي پيش‌بيني اقلام تعهدي  و جريان­ هاي  نقدي و كيفيت سودها  بررسي مي­شود .  به طور اخص اين تحقيق از مطالعات پيشينياني همچون اسلوان[5] (1996) در مورد پيش‌بيني سودهاي آتي از طريق سودهاي فعلي فراتر رفته و به اين موضوع مي‌پردازد كه آيا دقت اجزاي سودها در پيش‌بيني خودشان‌، به بهبود پيش‌بيني سودها مي‌انجامد و مي‌تواند پايداري سودها و رابطة سودها و جريان­هاي نقدي را توضيح دهد. تئوري تحقيق فرض مي­گيرد كه توانايي قوي‌تر اقلام تعهدي و جريان­هاي نقدي فعلي در پيش‌بيني اقلام تعهدي و جريان­هاي نقدي آتي با پيش‌بيني سودهاي آتي‌، پايداري (تداوم‌) سودها و رابطه سودها ـ جريان­هاي نقدي، ارتباط مثبت دارد.

برقراري تعادل ميان مديريت سود و بازده از جمله كاركردهاي مهم بازار سرمايه است. مديريت سود و بازده از جمله مفاهيم اساسي در ادبيات مالي بوده كه در قالب هزينه سرمايه نمايان مي شود . هزينه  سرمايه در تصميمات تامين مالي و سرمايه گذاري ،  نقش اساسي ايفا مي كند.هزينه سرمايه از نظر مفهومي در ارتباط با بازده مورد انتظار تعريف مي شود. به عبارت ديگر هزينه سرمايه به حداقل نرخ بازده مورد انتظارگفته مي شود. در صورتي كه بازده مورد انتظار از هزينه سرمايه كمتر باشد ارزش واحد اقتصادي كاهش خواهد يافت، بنابراين مديريت براي حفظ ارزش واحد اقتصادي بايد تلاش كند بازده مورد انتظار را حداقل به سطح هزينه سرمايه برساند ، در اين ميان كليد موفقيت كاهش هزينه سرمايه است. (عثماني،1381). ازآنجا كه هزينه سرمايه مبتني بر نرخ بازده مورد انتظار سرمايه گذاران است، با ميزان ريسك(تغييرات سود) پذيرفته شده توسط آنان مرتبط است . ( صوفياني، 1384) شركت ها در تلاشند تا از طريق تهيه اطلاعات با كيفيت توان پيش بيني جريان هاي نقد آتي را افزايش و مديريت سود اطلاعاتي را كاهش دهند (اردستاني، 1386).

هزينه سرمايه برابر ميانگين موزون هزينه منابع تامين شده از محل بدهي ها و حقوق صاحبان سهام است. با توجه به اينكه در ايران نرخ هزينه تامين مالي از طريق بدهي(نرخ بهره) رقابتي نبوده و معمولا از طريق سيستم بانكي و به صورت دستوري تعيين مي شود ، لذا در اين تحقيق از ميان اجزاي هزينه سرمايه ، طبق يك رابطه برحسب فروش و نرخ بهره  محاسبه مي شود . بنابراين، در اين تحقيق سعي برآن است كه ارتباط مديريت سود واقعي و هزينه سرمايه سهام  عادي شركت ها به رويكرد مقايسه اي شركت هاي با كيفيت سود بالا و شركت هاي با كيفيت سود پايين مورد آزمون تجربي قرار دهد .سؤال اصلي كه اين پژوهش به دنبال يافتن پاسخ آنهاست به شرح ذيل مي باشد:

آيا بين مديريت سود واقعي و هزينه سرمايه سهام  عادي شركت ها رابطه  وجود دارد؟

 


[1] Stein

[2] Fudeberg and Tirole

[3] Pauwels et  al

[4] Graham et al

[5] - Sloan

پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي   ارشدحسابداري 

قيمت محصول : 75000 تومان

برچسب

مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها

موضوع: ,
برچسب‌ها: مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها فرمت فايل : doc حجم : 697 صفحات : 117 گروه : حسابداري توضيحات محصول : مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشدحسابداري فهرست مطالب فصل اول: كليات تحقيق 1-1- مقدمه 1-2- بيان مسئله 1-3-فرضيه هاي پژوهش 1-4- تعريف مفاهيم و متغير هاي مورد مطالعه 1-4-1- هزينه سرمايه سهام عادي شركت ها 1-4-2- مديريت سود از اقلام فعاليت هاي واقعي 1-4-3- مديريت سود اقلام تعهدي 1-4-3-1- اقلام تعهدي اختياري 1-4-3-2- اقلام تعهدي غير اختياري 1-5- ساختار مقاله فصل دوم: مباني نظري و مروري بر پيشنيه تحقيق 2-1مقدمه. 2-2مديريت سود. 2 - 3رويكردهاي مديريت سود 2-3-1 اقلام تعهدي 2-3-2 فعاليت واقعي 2-4 ارتباط مديريت سود وهزينه هاي سرمايه 2-4-1- مفهوم هزينه سرمايه چيست؟. 2-4-2- هزينه سرمايه 2-4-3- اهرم هاي سرمايه 2-4-4- هزينه سرمايه واقعي 2-4-5- تفسير هزينه سرمايه 2-4-6- ميانگين موزون هزينه سرمايه. 2-4-7- چارچوب نظري مفهوم هزينه سرمايه. 2-4-8- تعريف ديگري از مفهوم سرمايه 2-4-9- هزينه بدهي وساختار سرمايه 2-4-10- روش هاي متفاوت تعيين ميانگين هزينه سرمايه 2 – 5 ارتباط اقلام تعهدي با هزينه وسرمايه 2 – 6 شدت مديريت سود 2- 7 شدت هزينه سرمايه 2- 8 مديريت سود چه تاثيري بر هزينه سرمايه دارد 2- 9 پيشينه خارجي.. 2-10 پيشنيه داخلي.. فصل سوم :روش اجراي تحقيق 3-1- مقدمه 3-2- بيان مسئله 3-3-فرضيه هاي تحقيق 3-4-روش اجراي تحقيق 3-5-جامعه و نمونه آماري 3-5-1- جامعه آماري.. 3-5-2-نمونه آماري 3-6- قلمرو تحقيق.. 3-6- 1-قلمرو موضوعي.. 3-6-2- قلمرو مكاني 3-6-3- قلمرو زماني.. 3-7- متغيرهاي تحقيق.. 3-7-1-متغيرهاي وابسته. 3-7-2- متغيرهاي مستقل 3-8-معرفي مدل تحقيق 3-9-نوع محاسبه متغيرهايي در جدول آورده شده است 3-10- ابزارهاي تجزيه و تحليل.. 3-11- آزمون هاي آماري مورداستفاده 3-11-1 آزمون كلموگروف- اسميرنف براي بررسي نرمال بودن متغيرها 3-11-2-آزمونها ايستايي (ساكن پذيري ) 3-11-3- آزمون F ليمر. 3-11-4- آزمون هاسمن.. 3-11-5- آزمون دوربين واتسون.. 3-12- خلاصه فصل فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده آماري 4-1- مقدمه. 4-2-1- آمار توصيفي متغيرهاي پژوهش 4-2- نتايج حاصل از آزمون ايستايي (پايايي) متغيرهاي پژوهش 4-3- نتايج حاصل از آزمون قابليت ادغام مدل‌هاي پژوهش 4-4- نتايج حاصل از آزمون هاسمن مدل‌هاي پژوهش 4-5- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (4) 4-6- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (5) 4-7- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (6) 4-8- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (7) 4-9- نتايج حاصل از بررسي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (8) 4-10- نتايج حاصل از آزمون فرضيه اول.. 4-10-1- نتايج حاصل از بررسي مدل – فرضيه اول 4-11- نتايج حاصل از آزمون فرضيه دوم. 4-11-1- نتايج حاصل از بررسي مدل – فرضيه دوم 4-12- نتايج حاصل از آزمون فرضيه سوم. 4-12-1- نتايج حاصل از بررسي مدل – فرضيه سوم فصل پنجم :خلاصه و نتيجه گيري 5-1- مقدمه 5-2- خلاصه موضوع و روش 5-3- خلاصه يافته ها 5-3-1- نتايج حاصل از آزمون ايستايي يا پايايي متغيرها 5-3-2- نتايج حاصل از آزمون فرضيه اول پژوهش 5-3-3- نتايج حاصل از آزمون فرضيه دوم پژوهش 5-3-4- نتايج حاصل از آزمون فرضيه سوم. 5-4- تطبيق يافته ها با نتايج تحقيقات ديگران 5-5-بحث و نيتجه گيري 5-6-محدوديت ها 5-7-پيشنهادات براي پژوهش هاي آتي منابع و ماخذ منابع فارسي منابع خارجي. فهرست جداول جدول 2-1 خلاصه تحقيقات داخلي مرتبط با مديريت سود جدول2-2خلاصه تحقيقات خارجي مرتبط با مديريت سود جدول شماره 1: تعريف متغير هاي تحقيق جدول 4-1: آمار توصيفي متغيرهاي مدل مديريت سود فعاليت واقعي جدول 4-2: نتايج حاصل از آزمون ايستايي (پايايي) متغيرهاي پژوهش جدول 4-3: نتايج حاصل از آزمون قابليت ادغام مدل‌هاي پژوهش جدول 4-4: نتايج حاصل از آزمون هاسمن مدل‌هاي پژوهش جدول 4-5: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود فعاليت صنعت خودرو-مدل (4) جدول 4-6: نتايج حاصل از بررسي جزيي مديريت سود فعاليت هاي واقعي مدل(4) براي شش صنعت ديگر جدول4-7: نتايج حاصل از بررسي كلي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (4) براي شش صعنت ديگر جدول 4-8: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (5) جدول 4-9: ضرايب برآورد مدل(5) براي شش صنعت ديگر. جدول4-10: نتايج حاصل از بررسي كلي براي مديريت سود فعاليت هاي وافعي مدل(5)براي شش صنعت ديگر جدول 4-11: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود فعاليت واقعي- مدل (6) جدول 4-12: ضرايب برآوردجزيي مدل(6) براي شش صنعت ديگر. جدول4-13: بررسي كلي مدل (6)براي شش صنعت ديگر جدول 4-14: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (7) جدول 4-15: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل مديريت سود اقلام تعهدي- مدل (7) جدول 4-16: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل - فرضيه اول.. جدول 4-17: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل - فرضيه دوم. جدول 4-18: نتايج حاصل از بررسي ضرايب جزئي مدل - فرضيه سوم. .. .. چكيده هدف اين تحقيق بررسي تاثير مديريت سود فعاليت هاي واقعي بر هزينه سرمايه سهام عادي شركت‌ها مي‌باشد. براي درك اينكه هزينه سرمايه ارتباط مثبتي با ميزان مديريت سود از طريق دستكاري فعاليت هاي واقعي پس از كنترل اثر مديريت سود اقلام تعهدي اين پژوهش انجام شده است . دستكاري مديريت سود فعاليت هاي واقعي رو از سه روش دستكاري مخارج و هزينه هاي اختياري، دستكاري فروش دارايي هاي ثابت و سرمايه گذاري ها(بلند مدت ) ، دستكاري توليد، موجودي و فروش بررسي شده است . بدين منظور اطلاعات موجود در صورت‌هاي مالي گزارش شده شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران كه سال‌هاي 1382 الي 1391 براي تعداد 10سال مورد تحليل قرارگرفته است . نتايج حاصل از آزمون فرضيه ها نشان مي دهد كه بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سرمايه رابطه مستقيم و معناداري وجود دارد . سطح معناداري متغيرهاي كنترلي نشان دهنده اين است كه تاثير مثبت ومعناداري بر هزينه سرمايه دارند ، ونتايج براي كليه متغيرهاي تحقيق ، در سطح معناداري بود كه نشان‌دهنده اين است كه شركت‌هاي مورد بررسي تغييرات ساختاري نداشته و استفاده از اين متغيرها در مدل باعث به وجود آمدن رگرسيون كاذب نمي‌شود. كليد واژه : مديريت سود فعاليت هاي واقعي ، مديريت سود اقلام تعهدي ، هزينه سرمايه ، كيفيت سود 1-1-مقدمه نقش اصلي گزارشگري مالي ، انتقال اثر بخش اطلاعات به افراد برون سازماني به روشي معتبر و به موقع است . چنانچه مديران براي گمرا ه كردن استفاده كنندگان صورت هاي مالي ، از طريق اعمال اختيارات خود در زمينة گزينش هاي حسابداري در گزارشگري مالي انگيزه هايي داشته باشند ، احتمال مي رود مديريت سود رخ دهد (نوروش و حسيني، 1388 ) . به طور كلي سود دوره جاري را مي توان به دو روش مديريت كرد. در روش اول، مديران مي توانند سود را از طريق اقلام تعهدي اختياري دستكاري نمايند. در روش دوم، مديران از طريق فعاليت هاي واقعي اقدام به دستكاري سود مي نمايند. بويژه آنها مي توانند زمان و ميزان فعاليت هاي واقعي مثل توليد، فروش، سرمايه گذاري و فعاليت هاي تامين مالي را تغيير دهند تا به هدف سود مورد نظر دست يابند. براي مثال، سود گزارش شده مي تواند بطور موقت از طريق توليد اضافي، حذف هزينه هاي اختياري و يا به تاخير انداختن آنها و نيز كاهش قيمت ها در پايان سال به منظور انتقال فروش سال مالي آتي به سال جاري افزايش يابد.اين دستكاري فعاليت هاي واقعي اشاره به مديريت سود مبتني بر فعاليت هاي واقعي دارد كيم وشان(2008).اين تحقيق با هدف بررسي رابطه مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها انجام گرفته و در نظر دارد كه اين رابطه ميان اين دو متغير را مورد بررسي قرار دهد. 1-2- بيان مسئله شواهدي نظري و تجربي نشان مي دهد نگراني مديران درباره عملكرد جاري شركت به آنها انگيزه مي دهد تا سود دوره جاري را به قيمت كاهش سودهاي آتي دستكاري نمايند . (ستين[1]،1989، فودبرگ و تيرول[2]:1995، پاول و همكاران[3]،2004،گراهام وهمكاران[4]،2005) آينده نگري گروه هاي استفاده كننده از صورت هاي مالي همواره حسابداران را به جستجوي روش هاي برتر براي تغيير اطلاعات مالي هدايت مي كند، مديران نتايج عمليات آتي يك واحد تجاري و توان جذب سرمايه را با اهميت مي دانند و رضايت سهامداران نيز در گروه سود مورد انتظار آنهاست كه در اين ميان يكي از روش هاي برتر تفسير اطلاعات ، بررسي فرصتهاي سرمايه گذاري است ( فرديناند 1999 ) ماهيت فرصت هاي سرمايه گذاري به سرمايه گذار اجازه مي دهد از منابع خود بازده اي كسب كنند. سرمايه گذاران تمايل دارند كه بازده آنها تا جايي كه امكان دارد زياد شود ولي بايد توجه داشت كه ميزان بازده تحت تأثير ريسك قراردارد و هر چه سرمايه گذاري بازده بيشتري داشته باشد ريسك آن نيز بيشتر خواهد شد . در پژوهش انجام شده توسط كيم وشان (2013) صنعت معدن مورد بررسي قرار داده و از 4 متغير 1- نسبت در آمد به قيمت سهام 2- نسبت ارزش بازاري دارايي ها به ارزش دفتري دارايي ها 3- نسبت ارزش بازاري سهام به ارزش دفتري سهام 4- نسبت هزينه هاي سرمايه به ارزش دفتري اموال ، ماشين آلات و تجهيزات استفاده كرده است . نتايج حاصل از پژوهش كيم و شان نشان داد بين چهار متغير ياد شده و فرصت هاي سرمايه گذاري ارتباط وجود دارد ولي درجه شدت آنها متفاوت است . آنها به اين نتيجه رسيدند كه نسبت ارزش بازاري دارايي ها به ارزش دفتري آنها از ارتباط محكم تري برخوردار بوده و قادر است بالاترين محتواي اطلاعات را در مورد فرصت هاي سرمايه گذاري در شركت منعكس كند و بين نسبت هزينه هاي سرمايه به ارزش دفتري اموال و ماشين آلات و تجهيزات و فرصت هاي سرمايه گذاري ارتباط مثبت و ضعيفي وجود دارد به گونه اي كه نمي تواند نماينده خوبي براي فرصت هاي سرمايه گذاري در شركت ها باشد. در طول سه دهه اخير بحث مديريت سود مورد توجه خاص پژوهشگران قرار گرفته و تلاش بر اين بوده است كه با دست يافتن به يك روش منطقي و معتبر ، مديريت سود مورد ارزيابي قرار گرفته و عوامل تاثيرگذار بر آن شناسايي شود (دساي و همكاران ، 2009). مديريت سود زماني مطرح مي شود كه تحليل گران مالي تعيين كنند ، تا چه ميزان سود گزارش شده ، منعكس كننده ي سود واقعي است . برداشت عموم سرمايه گذاران از مفهوم سود واقعي ، سود حاصل از عمليات عادي است كه قابل تكرار در سال هاي مالي آينده و ايجاد كننده جريان هاي نقدي است . مفهوم مديريت سود به دو ويژگي سودمندي در تصميم گيري و ارتباط بين مديريت سود و سود اقتصادي اشاره مي كند . رابطه بين توانايي پيش‌بيني اقلام تعهدي و جريان­ هاي نقدي و كيفيت سودها بررسي مي­شود . به طور اخص اين تحقيق از مطالعات پيشينياني همچون اسلوان[5] (1996) در مورد پيش‌بيني سودهاي آتي از طريق سودهاي فعلي فراتر رفته و به اين موضوع مي‌پردازد كه آيا دقت اجزاي سودها در پيش‌بيني خودشان‌، به بهبود پيش‌بيني سودها مي‌انجامد و مي‌تواند پايداري سودها و رابطة سودها و جريان­هاي نقدي را توضيح دهد. تئوري تحقيق فرض مي­گيرد كه توانايي قوي‌تر اقلام تعهدي و جريان­هاي نقدي فعلي در پيش‌بيني اقلام تعهدي و جريان­هاي نقدي آتي با پيش‌بيني سودهاي آتي‌، پايداري (تداوم‌) سودها و رابطه سودها ـ جريان­هاي نقدي، ارتباط مثبت دارد. برقراري تعادل ميان مديريت سود و بازده از جمله كاركردهاي مهم بازار سرمايه است. مديريت سود و بازده از جمله مفاهيم اساسي در ادبيات مالي بوده كه در قالب هزينه سرمايه نمايان مي شود . هزينه سرمايه در تصميمات تامين مالي و سرمايه گذاري ، نقش اساسي ايفا مي كند.هزينه سرمايه از نظر مفهومي در ارتباط با بازده مورد انتظار تعريف مي شود. به عبارت ديگر هزينه سرمايه به حداقل نرخ بازده مورد انتظارگفته مي شود. در صورتي كه بازده مورد انتظار از هزينه سرمايه كمتر باشد ارزش واحد اقتصادي كاهش خواهد يافت، بنابراين مديريت براي حفظ ارزش واحد اقتصادي بايد تلاش كند بازده مورد انتظار را حداقل به سطح هزينه سرمايه برساند ، در اين ميان كليد موفقيت كاهش هزينه سرمايه است. (عثماني،1381). ازآنجا كه هزينه سرمايه مبتني بر نرخ بازده مورد انتظار سرمايه گذاران است، با ميزان ريسك(تغييرات سود) پذيرفته شده توسط آنان مرتبط است . ( صوفياني، 1384) شركت ها در تلاشند تا از طريق تهيه اطلاعات با كيفيت توان پيش بيني جريان هاي نقد آتي را افزايش و مديريت سود اطلاعاتي را كاهش دهند (اردستاني، 1386). هزينه سرمايه برابر ميانگين موزون هزينه منابع تامين شده از محل بدهي ها و حقوق صاحبان سهام است. با توجه به اينكه در ايران نرخ هزينه تامين مالي از طريق بدهي(نرخ بهره) رقابتي نبوده و معمولا از طريق سيستم بانكي و به صورت دستوري تعيين مي شود ، لذا در اين تحقيق از ميان اجزاي هزينه سرمايه ، طبق يك رابطه برحسب فروش و نرخ بهره محاسبه مي شود . بنابراين، در اين تحقيق سعي برآن است كه ارتباط مديريت سود واقعي و هزينه سرمايه سهام عادي شركت ها به رويكرد مقايسه اي شركت هاي با كيفيت سود بالا و شركت هاي با كيفيت سود پايين مورد آزمون تجربي قرار دهد .سؤال اصلي كه اين پژوهش به دنبال يافتن پاسخ آنهاست به شرح ذيل مي باشد: آيا بين مديريت سود واقعي و هزينه سرمايه سهام عادي شركت ها رابطه وجود دارد؟ [1] Stein [2] Fudeberg and Tirole [3] Pauwels et al [4] Graham et al [5] - Sloan پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشدحسابداري قيمت محصول : 75000 تومان دانلود برچسب مقاله بررسي ارتباط بين مديريت سود فعاليت هاي واقعي و هزينه سهام عادي شركت ها،

نويسنده :م
تاريخ: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۱۶:۲۳

آزمون هوشي ريون

آزمون هوشي ريون

فرمت فايل : doc

حجم : 12586

صفحات : 50

گروه : روانشناسي و علوم تربيتي

توضيحات محصول :

آزمون هوشي ريون

مجموعه كامل آزمون هوشي ريون با پرسشنامه.تفسير.نمره گذاري ( word ) و تصاوير كامل آزمون

اين مجموعه به معرفي يكي از آزمون هاي پركاربرد روانشناسي يعني آزمون هوشي ريون پرداخته شده است. در اين مجموعه هم ريون كودكان همراه با تصاوير قرار داده شده هم ريون بزرگسالان. گفتني است تصاوير هم در فايل jpg قرار داده شده و هم در فايل word  به ترتيب تنظيم شده است همچنين راهنماي آزمون و تفسير.نمره گذاري آن نيز در قالب آفيس word تهيه شده است.

اين مجموعه شامل سه قسمت : 

آزمون ريون پيش رونده بين سنين 9 تا 18 سال

راهنماي اجراي ماتريس هاي پيشرونده ريون

تصاوير ازمون بصورت فايل تصويري jpg 

قيمت محصول : 12000 تومان

دانلود
برچسب

آزمون هوشي ريون

موضوع: ,
برچسب‌ها: آزمون هوشي ريون،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ]